Rusza Cross Run Sulisław. Zawodnicy pobiegną na dystansie 10 800 metrów

0

To będzie pierwsza edycja biegu crossowego zorganizowana przez Pałac Sulisław Hotel&Spa. Wydarzenie skierowane jest do miłośników biegania z całej Polski, a przewidywana liczba uczestników wynosi 600 osób.


Bieg na dystansie 10 800 metrów odbędzie się 8 października. – Naszym celem jest popularyzacja i upowszechnianie biegania jako najprostszej formy aktywności ruchowej. Trasa przebiega pomiędzy terenami przypałacowymi, fermami danieli oraz wśród szkółek leśnych. Zależy nam także na promocji naszej gminy Grodków i pałacu Sulisław w Polsce. Start biegu głównego rozpocznie się o godz. 12.00 – informuje Mateusz Smolarek, koordynator biegu Cross Run Sulisław.

Wydawanie pakietów startowych rozpocznie się o godz. 8:00 i potrwa do 11:30. Limit czasu określony w regulaminie zawodów wynosi 2 godziny. Warto zwrócić uwagę, że organizatorzy przygotowali również biegi towarzyszące dla młodzieży szkolnej.

Więcej informacji o sportowym wydarzeniu można znaleźć na stronie internetowej www.palacsulislaw.pl/run. Zapisy trwają do osiągnięcia limitu uczestników. Panorama Powiatu oraz Brzeg24.pl objęły wydarzenie patronatem medialnym.