Przedszkolaczek to jest zuch, zuch nie byle jaki – Pasowanie na Przedszkolaka w „Czwórce”

0

25 i 26 października to dni, które na długo zapadną w pamięci naszych najmłodszych milusińskich z Przedszkola Publicznego nr 4 w Brzegu. W  tych dniach odbyły się pierwsze występy dzieci z grup:  Krasnoludki i Muchomorki przed szacowną publicznością złożoną z rodziców, dziadków, grona pedagogicznego i dyrekcji.


W programie uroczystości Pasowania na Przedszkolaka znalazły się: wiersze, piosenki, pląsy taneczne, zabawa rytmiczna oraz instrumentacja piosenki z wykorzystaniem drewnianych instrumentów. Dzieci wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły w przedszkolu, w tak krótkim czasie, dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Podziwiać można było ich odwagę i śmiałość, radość i dumę z pokonanej tremy. Otuchę, wsparcie i pewność siebie dodawały gorące brawa licznej publiczności.

Ważnym elementem była przysięga wypowiedziana przez najmłodszych:

„Przedszkolaki przyrzekamy: Nie grymasić i nie szlochać, zawsze swoje panie kochać, grzecznie bawić się i fikać, wszystko zjadać z talerzyka, nauczymy się dziękować i porządnie się zachować. od dziś zawsze być zuchami i dobrymi kolegami!„

Po części artystycznej i złożeniu przysięgi pani Dyrektor ogromnym ołówkiem dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na prawdziwego przedszkolaka. W błyskach fleszy znalazł się każdy mały ,,Krasnoludek” i ,,Muchomorek”. Takie chwile uwiecznione na zdjęciach są bezcenne! Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom oraz rożek pełen słodkości. Drobny upominek – kolorowankę dla każdego dzielnego przedszkolaka  przygotowała także pani policjantka – mamusia naszego Nataniela, która przypomniała dzieciom zasady bezpieczeństwa na ulicy w trakcie zabawy: „Uliczne sygnały”. Po uroczystości pasowania dzieci wraz z rodzicami udały się do sali, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek.  To były chwile pełne wrażeń, radości, wzruszeń, a przede wszystkim dumy z dzieci,  które nabywają nowych umiejętności i doświadczeń w swoim życiu.

G. Dziedzic, J. Pich