Napadli 14-latka, trafili na trzy miesiące do aresztu

0
fot. KPP Brzeg

Do 12 lat więzienia grozi dwóm mieszkańcom Brzegu podejrzewanym o rozbój. Mężczyźni obezwładnili 14-latka i zabrali mu telefon komórkowy. Starszy ze sprawców był nietrzeźwy, w organizmie miał blisko 2 promile alkoholu. Obaj wpadli w ręce policji kilka minut po zgłoszeniu. Wobec 17 i 43-latka sąd zastosował tymczasowy, trzymiesięczny areszt.


– Policjanci z Brzegu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o napad. Do zdarzenia doszło 20 listopada tuż po godzinie 20:00. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że w rejonie brzeskiego dworca PKP dwóch mężczyzn zaczepiło 14-latka. Napastnicy przewrócili i obezwładnili go, po czym z kieszeni wyciągnęli telefon komórkowy i uciekli – tłumaczy sierż. sztab. Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.

Straty materialne oszacowano na 3 000 złotych. Mundurowi ustalili przebieg zdarzenia i rozpytali świadków. Zebrane informacje pozwoliły wytypować osoby mogące mieć związek z tym przestępstwem.

– Już kilka minut po zgłoszeniu funkcjonariusze zauważyli odpowiadających rysopisowi mężczyzn. Zatrzymali podejrzewanych, na jednej z ulic w mieście, oddalonej o kilkaset metrów od miejsca zdarzenia. Obaj usłyszeli zarzut rozboju. Grozi im teraz do 12 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia oficer prasowy KPP w Brzegu.