WOŚP wraca do Brzegu! 5 sztabów w powiecie brzeskim

0

20 listopada minął termin na zgłaszanie sztabów 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W powiecie brzeskim zarejestrowano ich pięć: Lubsza, Grodków, Lewin Brzeski, Kopice i Brzeg. Oznacza to, że po rocznej przerwie Plac Polonii Amerykańskiej w Brzegu znów zagra z fundacją Jerzego Owsiaka.


– Nasz sztab został zarejestrowany przez Brzeskie Stowarzyszenie Chorych na SM. Zabieramy się do działania, bo przygotowanie finału WOŚP to sporo pracy, a wszystko musi być dopięte na ostatni guzik – mówi Magdalena Kłoda, kierownik WTZ przy BSSM.

– Będziemy mieli około 100 wolontariuszy. Rekrutacja odbywa się również online na stronie internetowej WOŚP. Za pośrednictwem specjalnego formularza można wysłać wniosek i swoje zdjęcie, a później wystarczy tylko potwierdzić swoje dane w naszym biurze – tłumaczy Łukasz Mardas, szef brzeskiego sztabu.

Wiadomo już, że finał w Brzegu odbędzie się na Placu Polonii Amerykańskiej. Każdy, kto chciałby pomóc w przygotowaniach (organizacja, sponsoring, logistyka) może kontaktować się z wolontariuszami telefonicznie: Łukasz 518-064-802, Karolina 535-988-535, Ania 511-616-366.

Atrakcyjnie zapowiadają się także imprezy w Grodkowie, Lewinie Brzeskim i Lubszy. O szczegółach będziemy informowali na bieżąco, ale już dziś wiadomo, że na terenie Gminnego Ośrodka Kultury oraz Hali Sportowej w Lubszy odbędą się m.in.: koncerty, pokazy artystyczne i taneczne, warsztaty oraz turnieje.

– Przeprowadzimy także rozmaite licytacje. Jednym z głównych „fantów” będzie koszulka Napoli z autografem Piotra Zielińskiego, reprezentanta Polski w piłce nożnej. Jeśli chodzi o wolontariuszy, to na zgłoszenia czekamy do 11 grudnia. W razie pytań, można się z nami kontaktować mailowo wolontariusze.lubsza@gmail.com lub telefonicznie: Gosia 797-603-294, Grzegorz 602-129-955, Agnieszka 663-793-256 – informuje Grzegorz Jakubowski, szef sztabu WOŚP w Lubszy.

26. Finał WOŚP odbędzie się 14 stycznia 2018 roku. Celem przyszłorocznego kwestowania będzie pomoc dla szpitalnych oddziałów neonatologicznych dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.