Policjanci z Grodkowa i Nysy udaremnili wprowadzenie na rynek 1,5 kg amfetaminy

0
fot. KPP Brzeg

Wspólna akcja policjantów z Grodkowa i Nysy zakończyła się zatrzymaniem 35-letniego mieszkańca województwa dolnośląskiego. Mężczyzna przewoził ponad 1,5 kilograma amfetaminy. 35-latek usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, do którego się przyznał. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.


– Do zatrzymania doszło 24 listopada na jednej z ulic Grodkowa. Tego dnia, tuż po godzinie 14:00, współpracujący z mundurowymi z Grodkowa policjanci z Nysy zauważyli pojazd, którym miał się poruszać podejrzewany. Według operacyjnych ustaleń mężczyzna mógł posiadać znaczną ilość środków odurzających – mówi Patrycja Kaszuba z Komendy powiatowej Policji w Brzegu.

Policjanci zatrzymali do kontroli seata, w którym podróżował 35-letni mieszkaniec woj. dolnośląskiego. Sprawdzenie samochodu szybko potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy.

– W bagażniku ujawniono białą substancję. Badanie pokazało, że to ponad 1,5 kilograma amfetaminy – wyjaśnia oficer prasowy KPP w Brzegu.

Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, do którego się przyznał. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za takie przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia.