Jeden weekend – trzech pijanych kierowców

0

Policjanci z powiatu brzeskiego zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. Rekordzista wydmuchał 3,5 promila. Wcześniej 44-letni mieszkaniec Brzegu wjechał swoim peugeotom w latarnię. Kilkanaście godzin później, na terenie Grodkowa, w ręce funkcjonariuszy wpadł 55-latek. Wynik alkomatu wskazał 1,5 promila. Trzeci z zatrzymanych kierowców … nie był w stanie poddać się badaniu alkosensorem.


Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę (2.11) około godziny 13:00. Dyżurny brzeskiej komendy odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, że kierowca osobówki uderzył w latarnię i odjechał.

– Mundurowi szybko ustalili właściciela pojazdu. To 44-letni mieszkaniec pobliskiego bloku, przy którym doszło do kolizji. Mężczyzna przyznał, że chwilę wcześniej jechał samochodem. W organizmie miał ponad 3,5 promila alkoholu – informuje sierż. sztab. Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.

– Kolejny z nietrzeźwych kierowców został zatrzymany tego samego dnia w Grodkowie. Tuż po godzinie 23:00 policjanci skontrolowali 50-letniego kierowcę fiata. Mieszkaniec powiatu nyskiego podczas rozmowy z policjantami nerwowo się zachowywał i czuć było od niego alkohol. Badanie pokazało ponad 1,5 promila – dodaje policjantka.

W nocy z soboty na niedzielę (2-3 grudnia), został ujęty trzeci pijany kierowca. 49-latek uderzył w jadące z naprzeciwka audi i odjechał. Kilkadziesiąt metrów dalej zatrzymał się i poprosił osobę postronną o zepchnięcie auta z jezdni. Świadek zdarzenia zaalarmował policjantów.

– Funkcjonariusze ustalili, że kierowca jest również odpowiedzialny za kolizję, którą spowodował chwilę wcześniej. Mieszkaniec powiatu brzeskiego nie był w stanie poddać się badaniu alkomatem. W związku z tym przeprowadzone badanie krwi pomoże sprawdzić jego stan trzeźwości – wyjaśnia oficer prasowy KPP w Brzegu.

Przypomnijmy, że za kierowanie pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Alkohol często jest przyczyną wielu tragicznych zdarzeń. Dlatego bądźmy wyczuleni i zawsze, kiedy mamy podejrzenie co do stanu trzeźwości innego kierowcy dzwońmy na numer alarmowy 997 i 112.