Ferie 2018: Policjanci przypominają o bezpieczeństwie i zachęcają do zgłaszania autobusów do kontroli

0
fot. zdjęcie ilustracyjne / Policja

Za kilka dni w województwie opolskim rozpoczynają się ferie zimowe. To czas kiedy dzieci wyjeżdżają na zimowiska, kolonie, czy do rodziny. Niestety, okres wypoczynku i zabawy niesie ze sobą także zagrożenia. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych dzielnicowi z powiatu brzeskiego prowadzą zajęcia w szkołach i przedszkolach. Ponadto, funkcjonariusze będą kontrolować wycieczkowe autokary.


– Podczas spotkań z dziećmi policjanci rozmawiają, ostrzegają i uczą właściwych zachowań. Przypominają o tym, żeby nie oddalać się od swojej grupy, a przede wszystkich słuchać co mówią opiekunowie. Ważne aby dzieci wiedziały co im grozi w kontakcie z nieznajomymi osobami i jak niebezpieczne mogą być zabawy w miejscach nam nie znanych – mówi sierż. sztab. Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.

Mimo, że prawdziwej zimy na razie nie ma, dzielnicowi ostrzegają przed zabawami na zamarzniętych rowach, rzekach i stawach. Obrazują dzieciom, jak mogą się skończyć wędrówki po nieznanych podwórzach i pustostanach.

– Mundurowi przypomnieli również o zasadach obowiązujących na drodze i w podróży. O tym, że podczas spaceru nie wbiegamy na jezdnie, a na drugą stronę przechodzimy w miejscu do tego wyznaczonym. Ważne są również elementy odblaskowe, które należy nosić po zmroku – tłumaczy oficer prasowy KPP w Brzegu.

Dodajmy, że w związku z organizowanymi licznymi wyjazdami na zimowiska brzescy policjanci będą kontrolować autokary przewożące dzieci. Taką kontrole można zgłosić najpóźniej w dniu poprzedzającym wyjazd pod nr tel. 77/4240072. Punkt kontroli autokarów został wyznaczony przy drodze krajowej 94 – parking obok Rybiorza.