Zderzenie dwóch pojazdów na obwodnicy Grodkowa. Audi dachowało w rowie

0

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło dziś (12.01) około godz. 10:35 na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 378 z obwodnicą Grodkowa (DW 401). Kierowca dostawczego renault nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu 39-letniemu mężczyźnie, osobówka wypadła z jezdni i dachowała w rowie.


– Do akcji ratowniczej zadysponowane zostały dwa zastępy JRG z Grodkowa. Po przyjeździe na miejsce kierowcy obu pojazdów znajdowali się poza autami. Nasze działania głównie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia – informuje kpt. Jacek Nowakowski z Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.

O wstępnie ustalonych okolicznościach mówi nam sierż. sztab. Patrycja Kaszuba z KPP w Brzegu. – Kierowca renault poruszał się drogą wojewódzką nr 378 w kierunku Grodkowa. Na skrzyżowaniu z obwodnicą miasta nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu kierowcy audi. 39-letni mieszkaniec Wrocławia został przetransportowany do szpitala w celu przeprowadzenia badań. Dopiero po ustaleniu obrażeń będzie wiadomo, czy zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako kolizja, czy wypadek drogowy – tłumaczy oficer prasowy brzeskiej komendy.

W miejscu zderzenia pojazdów mogą występować drobne utrudnienia w ruchu drogowym. Policja apeluje o zachowanie ostrożności i rozwagę.