50 medali dla zawodników Opolskiego Klubu Sportów Walki na Mistrzostwach Dolnego Śląska w Taekwon-do

0
mistrzostwa Taekwon-do

7 stycznia 2018 r. w Świebodzicach odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w Taekwon-do. Była to kolejna impreza z cyklu Pucharu Polski Polskiej Federacji Taekwon-do. Zawodnicy trenujący w sekcjach: Grodków, Nysa, Brzeg, Namysłów, Korfantów, Kędzierzyn-Koźle i Prudnik po raz kolejny pokazali kunszt, hart ducha i wolę walki zdobywając łącznie 50 medali, w tym 21 złotych, 16 srebrnych i 13 brązowych.


Rywalizacja sportowa odbywała się na kilku płaszczyznach. Konkurencje, w jakich brali udział najmłodsi zawodnicy, tj młodzicy młodsi (MM) i młodzicy (M), to walki Bongmatsogi oraz techniki specjalne. Starsi zawodnicy, kadeci (K), juniorzy młodsi (JM), juniorzy (J), seniorzy(S), rywalizowali w konkurencjach kontaktowych tj. w walkach punkt stop, walkach ciągłych oraz w układach formalnych Taekwon-do.

– W chwili obecnej szykujemy się do kolejnych zawodów rangi Pucharu Polski, czyli do Mistrzostw Wielkopolski w Krotoszynie, które odbędą się 18 marca 2018 r. Starty w zawodach pucharowych (Mistrzostwa Opolszczyzny w Grodkowie, Mistrzostwa Dolnego Śląska w Świebodzicach) i osiągane tam wyniki przez naszych zawodników dobrze rokują przed główną imprezą w tym sezonie czyli Mistrzostwami Polski Polskiej Federacji Taekwon-do – mówi Marek Wyka, trener OKSW oraz Kadry Narodowej.

Mistrzostwa Polski odbędą się w 28 kwietnia 2018 r. w Kaliszu, w Hali Kalisz Arena, gdzie na 18 matach będzie rywalizowało blisko 1000 zawodników. Dodajmy, że podczas zawodów zostanie wyłoniona Kadra Narodowa na rok 2018/2019.

Wyniki zawodników OKSW z poszczególnych sekcji:

GRODKÓW:
– SZYLAR Jowita (S -60kg) – 2 miejsce walka ciągła, stop, 2 miejsce układy formalne,
– KACZMARCZYK Marta (K -50 kg) 1 miejsce walka punkt stop, 2 miejsce układy formalne,

NYSA:
– ANIOŁ Zuzanna (MM)- 3 miejsce walki bongmatsogi, 3 miejsce techniki specjalne,
– WOJTASZEK Lena (MM)- 1 miejsce walki bongmatsogi, 1 miejsce techniki specjalne,
– JASENIUK Adam (M) – 1 miejsce walki bongmatsogi, 1 miejsce techniki specjalne,
– KULPA Tymoteusz (M) – 3 miejsce walki bongmatsogi,
– WASZAK Krzysztof (M) – 1 miejsce walki bongmatsogi, 1 miejsce techniki specjalne,
– ANIOŁ Michał (K -45kg ) – 1 miejsce wala pukt stop,
– MATUSZKIEWICZ Michał (K) – 3 miejsce układy formalne,
– SZWEDO Aleksander (K) – 2 miejsce układy formalne stopni mistrzowskich,
– BUDZIK Sebastian (S -70 kg ) – 1 miejsce walka ciągła, 3 miejsce układy formalne,

NAMYSŁÓW:
– FRYCHEL Magdalena (MM)- 1 miejsce walki bongmatsogi,
– KOBIEL Kacper (M) – 2 miejsce walki bongmatsogi,
– RADUCHOWSKA Joanna (M)- 1 miejsce walki bongmatsogi, 2 miejsce techniki specjalne,
– FRYCHEL Helena (M) – 2 miejsce walki bongmatsogi,
– RADUCHOWSKA Oliwia (JM -55kg)- 2 miejsce walka ciągłą, 2 miejsce układy formalne
– NOWAKOWSKI Piotr (K)- 2 miejsce układy formalne stopni mistrzowskich,

KORFANTÓW:
– MUCA Patryk (M)- 3 miejsce walki bongmatsogi,
– MUCA Kacper (M) – 3 miejsce walki bongmatsogi,
– KRASKA Rafał (M) – 2 miejsce walki bongmatsogi,
– PŁAZA Tymoteusz (M) – 1 miejsce walki bongmatsogi, 1 miejsce techniki specjalne
– TRAWKA Oliwia (M) – 3 miejsce walki bongmatsogi,

PRUDNIK:
– MIRGA Emilia (MM)- 2 miejsce walki bongmatsogi, 1 miejsce techniki specjalne,
– NOWAK Piotr (MM)- 1 miejsce walki bongmatsogi, 1 miejsce techniki specjalne,
– PRZYŚLAK Maciej (MM)- 1 miejsce walki bongmatsogi, 2 miejsce techniki specjalne,
– BANDUCH Eliza (M)- 1 miejsce walki bongmatsogi, 1 miejsce techniki specjalne,
– KALICUM Wiktoria (M)- 1 miejsce walki bongmatsogi, 3 miejsce techniki specjalne,
– MATUSZAK Laura (M) – 1 miejsce walki bongmatsogi,
– SADŁO SZYMON (M)- 3 miejsce walki bongmatsogi,
– SAWICKI Filip (M)- 2 miejsce walki bongmatsogi,
– SERAFIN Amelia (M)- 3 miejsce walki bongmatsogi,
– MAZUR Mateusz (K) – 2 miejsce układy formalne,
– PRZEŚLAK Bartek (K)- 3 miejsce układy formalne,
– SADŁO Miłosz (K)- 2 miejsce układy formalne,
– CEDROWKI Jakub (S +90 kg) – 2 miejsce walka punkt stop

KĘDZIERZYN-KOŹLE:
– NOWICKI Piotr (K)- 3 miejsce układy formalne.