Jarmark Wielkanocny w Grodkowie 2018 [fotorelacja]

0

25 marca w Niedzielę Palmową na grodkowskim rynku odbył się 16. Jarmark Wielkanocny. Organizatorami imprezy byli: Urząd Miejski w Grodkowie, Rada Kobiet oraz Ośrodek Kultury i Rekreacji.


W czasie jarmarku zorganizowano dwa konkursy: na Palmę Wielkanocną oraz najciekawsze stoisko. W trakcie imprezy zaprezentowały się również lokalne zespoły. Oprócz programu artystycznego, zwiedzający tegoroczny jarmark mogli obejrzeć wyroby nawiązujące tradycyjnie do Wielkanocy. Odbyła się promocja produktu regionalnego oraz prezentacja potraw świątecznych wraz z wypiekami.

Impreza cieszyła się dużą frekwencją mieszkańców gminy Grodków, którzy całymi rodzinami przyszli przekonać się, jakie atrakcje przygotowano na grodkowskim rynku podczas ciepłej Niedzieli Palmowej.

Po występach artystycznych ogłoszone zostały wyniki dwóch konkursów. Każde zgłoszone przez uczestników stoisko wraz z palmą wielkanocną otrzymało również pamiątkowy dyplom.

Wyniki:

Najpiękniejsza Palma Najpiękniejsze Stoisko
Gminna Rada Kobiet Tarnów Wsi Grodkowski Gminna Rada Kobiet Wsi Lipowa
Gminna Rada Kobiet Wsi Lipowa Gminna Rada Kobiet Wsi Przylesie Dolne
Gminna Rada Kobiet Jeszkotle Gminna Rada Kobiet Bąków

 

W Jarmarku Wielkanocnym zaprezentowały się zwłaszcza lokalne wsie, ale nie zabrakło również stoisk miejscowych szkół, stowarzyszeń oraz lokalnych przedsiębiorców.