Policjanci z Brzegu uratowali życie 51-latkowi

0

Mieszkaniec Brzegu przewrócił się na chodniku, stracił przytomność i przestał oddychać. Dzięki szybkiej reakcji post. Arkadiusza Chromika i sierż. Piotra Mańki z brzeskiej komendy, mężczyznę udało się uratować. Policjanci przeprowadzili reanimację i przywrócili funkcje życiowe, a następnie przekazali poszkodowanego 51-latka w ręce zespołu medycznego.


– We wtorek (3.04), tuż przed godziną 6:00 dyżurny brzeskiej policji otrzymał informację, z której wynikało, że na jednej z ulic w mieście ma leżeć mężczyzna. Funkcjonariusze z ogniwa patrolowo-interwencyjnego szybko pojechali na miejsce i zastali leżącego na chodniku 51-latka. Z jego relacji wynikało, że przewrócił się i nie mógł wstać. Uskarżał się też na duszności, był roztrzęsiony, a kontakt z nim z każdą chwilą stawał się coraz bardziej utrudniony – mówi sierż. sztab. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Policjanci wezwali na miejsce zespół pogotowia ratunkowego i cały czas monitorowali czynności życiowe poszkodowanego. Kilka chwil później mężczyzna stracił świadomość i przestał oddychać.

– Funkcjonariusze natychmiast udrożnili drogi oddechowe i przystąpili do reanimacji 51-latka. Po kilku chwilach mężczyzna odzyskał oddech. Wtedy policjanci ułożyli go w pozycji bezpiecznej i do przyjazdu karetki pogotowia monitorowali oddech poszkodowanego. Zespół ratowników przytomnego już mężczyznę przewiózł do szpitala – tłumaczy Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.