Ze stadionu w Brzegu na PGE Narodowy. Znamy mistrzów województwa opolskiego

0
fot. Cyfrasport / materiały prasowe

Dwa pełne sportowych emocji dni były potrzebne do wyłonienia najlepszych piłkarskich drużyn województwa opolskiego w kategoriach wiekowych U-8, U-10 oraz U-12. W rozegranym w Brzegu finale wojewódzkim XVIII Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zwycięstwa odniosły: UKS Biała Nyska i UKP Gol Opole w kategorii U-8, UKS Unia Opole i UKS Hattrick Głuchołazy w U-10 oraz UKS Unia Opole i PSP 7 Strzelce Opolskie wśród grup wiekowych U-12.


W Brzegu na uczestników rozgrywek czekały nagrody oraz zabawa w najlepszym sportowym wydaniu. Wspaniała atmosfera piłkarskiego święta udzieliła się nie tylko zawodnikom i zawodniczkom, ale także ich rodzicom, którzy gorącym dopingiem zagrzewali swoje pociechy do gry.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z poziomu gry, z pasji i zaangażowania tych młodych adeptów, ale równie mocno cieszy mnie postawa kibicujących rodziców. Wspierają swoje pociechy pozytywnie, rozumieją to, że nie wszystko na boisku może wyjść. Potrafią też nagrodzić ich brawami i pocieszyć po porażce. Dostrzegam ogromny postęp w ich postawie. Co cieszy przede wszystkim dlatego, że zdejmuje presję z dzieci. A piłka nożna powinna być przede wszystkim zabawą – powiedział Tomasz Garbowski, prezes Opolskiego Związku Piłki Nożnej.

Przez dwa dni 585 zawodniczek i zawodników strzeliło łącznie aż 582 gole, co daje znakomitą średnią – prawie 4,5 gola na mecz. To wyraźnie pokazuje, że w Brzegu nie brakowało utalentowanych zawodników. Jednym z nich był Kacper Sikorski ze Stali Brzeg. Młody zawodnik przykuwał wzrok znakomitą techniką i snajperskim instynktem. Lewonożny skrzydłowy strzelił aż 9 goli w całym turnieju. Dwa z nich padły po uderzeniach z rzutów wolnych, ale to trafienie po akcji, gdy minął „ruletą” jednego rywala, by następnie założyć siatkę kolejnemu i pewnie strzelić obok bezradnego bramkarza, zapadnie w pamięci wszystkich obserwatorów tegorocznych finałów. Sikorski nie ograniczał się tylko do strzelania – dzięki nieprzeciętnemu przeglądowi pola wykreował także kilka stuprocentowych okazji swoim kolegom, walnie przyczyniając się do zajęcia przez drużynę gospodarzy 3. miejsca w rozgrywkach.

Wśród dziewczynek na szczególną uwagę zasłużyła Julia Baron z UKS Unii Opole. Piłkarka była kluczowym ogniwem prowadzonej przez trenera Tomasza Minkiewicza drużyny, która będzie reprezentować województwo na finałach ogólnopolskich w Warszawie. Julia przez cały turniej prezentowała znakomitą skuteczność, zdobywając łącznie 12 bramek i sięgając po statuetkę dla najlepszej strzelczyni w swojej kategorii.

Dodajmy, że na przełomie kwietnia i maja drużyny do lat 10 i 12 będą reprezentowały województwo opolskie podczas Finału Ogólnopolskiego w Warszawie, gdzie staną przed szansą zagrania na stadionie PGE Narodowym.

Klasyfikacja generalna finału wojewódzkiego XVIII Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w Brzegu

Kategoria Chłopcy Dziewczynki
U-8
 1. UKP Gol Opole
 2. Start Namysłów
 3. UKS Orlik Prudnik
 4. MKS Gogolin
 1. UKS Biała Nyska
 2. PSP 9 Kędzierzyn-Koźle
 3. SP 2 Orły Głogówek
 4. PSP Stare Budkowice
Najlepszy bramkarz Jan Małota, UKS Orlik Prudnik Maja Krzywicka, PSP 9 Kędzierzyn-Koźle
Najlepszy zawodnik Aleksander Pruś, Start Namysłów Blanka Stanisławczyk, UKS Biała Nyska
Król strzelców Marek Pietrzyk, UKP Gol Opole Klaudia Forwal, SP 2 Orły Głogówek
U-10
 1. UKS Hattrick Głuchołazy
 2. AP Victoria Chróścice
 3. Grodkowska Akademia Sportu
 4. UKS Spiders Krapkowice
 1. UKS Unia Opole
 2. UKS SAP Brzeg
 3. PSP 9 Kędzierzyn-Koźle
 4. Ligota Książęce
Najlepszy bramkarz Arkadiusz Kłuzka, Grodkowska Akademia Sportu Agata Zawada, UKS SAP Brzeg
Najlepszy zawodnik Kevin Chwastyk, Hattrick Głuchołazy Zofia Jarenko, PSP 9 Kędzierzyn-Koźle
Król strzelców Kacper Suchalski, Victoria Chróścice Michalina Stasiak, UKS Unia Opole
U-12
 1. PSP 7 Strzelce Opolskie
 2. Football Academy Opole
 3. PSP 6 Stal Brzeg
 4. Dziesiątka Nysa
 1. UKS Unia Opole
 2. Dwójka Praszka
 3. UKS Biała Nyska
 4. SP Chocianowice
Najlepszy bramkarz Oskar Skirzewski, Dziesiątka Nysa Camille Łoza, UKS Biała Nyska
Najlepszy zawodnik Patryk Sobolewski, PSP 7 Strzelce Opolskie Beata Popczyk, Dwójka Praszka
Król strzelców Radek Wójcicki, Football Academy Opole Julia Baron, UKS Unia Opole