Zderzenie pojazdów w Leśniczówce. Sprawca nie posiadał prawa jazdy

0
fot. archiwum

Dziś (16.04), około godz. 7:45 na w Leśniczówce doszło do zderzenia dwóch osobówek. Na miejsce wezwany został śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na drodze krajowej 94 w miejscu kolizji wprowadzono ruch wahadłowy.


– Trzy osoby odniosły obrażenia: kierowca forda i dwie pasażerki audi. Nasze działania polegają na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca LPR – mówi Piotr Skarżyński z Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.

O wstępnych przyczynach i okolicznościach zdarzenia informuje oficer prasowy brzeskiej komendy. – Kierujący fordem 37-letni mężczyzna poruszał się drogą krajową w kierunku Opola. Mieszkaniec powiatu brzeskiego nie zachował ostrożności i najechał na tył poprzedzającego pojazdu. Dwie pasażerki audi uskarżały się na ból kręgosłupa, lekarz zadecydował o wezwaniu śmigłowca LPR – wyjaśnia sierż. sztab. Patrycja Kaszuba.

Kierowca forda był trzeźwy, ale nie posiadał prawa jazdy. W miejscu kolizji wprowadzono ruch wahadłowy. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze przez pół godziny.