Kajakarski ultramaraton na rzecz czystości Odry wystartuje z Brzegu

1
fot. materiały prasowe organizatora

W piątek (20 kwietnia) o godz. 9:00, z brzeskiej mariny w swoim kajaku wystartuje Dominik Dobrowolski, wrocławski ekolog i podróżnik. Wspólnie z zaproszonymi kajakarzami i kajakarkami przepłyną dystans blisko 250 km, czyli żeglowny szlak z Brzegu, przez Wrocław, Głogów, aż do Nowej Soli.


Kajakowy ultramaroton potrwa trzy dni. Celem tego wydarzenia jest zachęcenie mieszkańców nadodrzańskich miejscowości do troski o rzekę Odrę i walkę z jej zaśmieceniem. Dominik Dobrowolski chce w ten sposób pokazać, że już czas, aby Odra stała się mekką kajakarzy, żeglarzy i miłośników wodnej turystyki. Aby jednak tak się stało rzeka musi być czysta, musi być też stworzona profesjonalna infrastruktura dla ochrony środowiska i rozwoju turystyki rzecznej.

Wyprawa będzie prowadzić przez trzy województwa, po drodze będzie można się spotkać z kajakarzami, można będzie też przyłączyć się do wyprawy na dowolnych odcinkach.
Spływ po Odrze jest pierwszą z wielu edukacyjnych akcji, które w 2018 roku będzie prowadził wrocławski kajakarz z Fundacją PlasticsEurope Polska oraz wieloma lokalnymi partnerami. Wszyscy chętni do przyłączenia się do spływu „Odra na czas – czas na Recykling Rejs!” mogą kontaktować się za pośrednictwem e-maila: dominik@cycling-recycling.eu lub telefonicznie: 697-092-978. Szczegóły akcji na stronie www.recykling-rejs.pl.

fot. materiały prasowe organizatora