Zapłacił za VW Golfa … marihuaną

1
fot. KPP Brzeg

Blisko 30 gramów narkotyków zabezpieczyli śledczy z Brzegu. 35 i 38-latek wpadli podczas transakcji. Starszy z nich miał przekazać młodszemu blisko 20-gramów marihuany w zamian za osobowego volkswagena. Sam też posiadał po kilka porcji amfetaminy i marihuany.


– Do zatrzymania dwóch mieszkańców powiatu brzeskiego doszło 16 kwietnia kilka minut przed godziną 15:00. Z informacji jakie posiadali śledczy wynikało, że tego dnia, w jednej z miejscowości pod Brzegiem, ma dojść do transakcji narkotykowej. Kiedy na posesji jednego z podejrzewanych zauważyli siedzących w oplu mężczyzn, postanowili sprawdzić swoje przypuszczenia – mówi sierż. sztab. Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.

Siedzący za kierownicą mężczyzna na widok policjantów ukrył w schowku foliowy pakunek. Późniejsze badanie wykazało, że było tam blisko 20 gramów marihuany. Pasażer natomiast, w saszetce schował ponad 5 gramów amfetaminy, a w kieszeni miał kilka porcji marihuany.

– Mężczyźni tłumaczyli, że narkotykowa transakcja jest dopełnieniem innego zakupu. 38-letni pasażer miał się w ten sposób rozliczyć za zakup VW golfa. Kryminalni zatrzymali podejrzanych, a narkotyki zabezpieczyli. 35-letni kierowca opla usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Natomiast 38-letni pasażer, oprócz posiadania, odpowie też za udzielanie narkotyków w celu przyjęcia korzyści majątkowej – wyjaśnia oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

35-latek musi się liczyć z karą do 3 lat pozbawienia wolności, z kolei 38-latkowi grozi do 10 lat więzienia.