Ewakuacja szkoły i budynków mieszkalnych w Brzegu. Na placu budowy znaleziono pocisk z czasów II wojny światowej

1

Saperzy, policjanci, strażacy i strażnicy miejscy kończą ewakuację dwóch szkół i trzech budynków mieszkalnych przy ul. Jana Pawła II w Brzegu. Wiadomo, że na pobliskim placu budowy znaleziono wybuchowy przedmiot z czasów II wojny światowej. Jak informuje nas dowódca patrolu rozminowania – saperzy przystąpią do działań dopiero po ewakuacji mieszkańców i zabezpieczeniu wyznaczonego terenu.


– Jest to przedmiot niebezpieczny, wybuchowy. Częściowo został odkryty, ale nie wiemy dokładnie co to jest. Na razie trudno mówić, czy jest to jeden przedmiot, czy jest ich więcej. Bardzo często się zdarza, że w takich miejscach jest ich więcej. Na pewno jest to przedmiot z czasów II wojny światowej. Została zarządzona ewakuacja i dopiero po zabezpieczeniu rejonu przystąpimy do akcji – informuje nas st. chor. Artur Adasik, dowódca patrolu rozminowania 1. Brzeskiego Pułku Saperów.

– Zgłoszenie otrzymaliśmy chwilę po godz. 8:00. Na miejsce przyjechał patrol rozminowania i zarządzono ewakuację I Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz trzech budynków mieszkalnych. W ewakuacji biorą udział nasi policjanci, strażacy i strażnicy miejscy – mówi sierż. sztab. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Dodajmy, że droga na ul. Jana Pawła II (na odcinku od ronda do skrzyżowania z ul. Ks. Jerzego Popiełuszki) została wyłączona z ruchu.

AKTUALIZACJA: godz. 11:10
– Ewakuowano blisko 600 osób: 340 z I LO, 200 z ZSE oraz 40 z budynków mieszkalnych.W tej chwili saperzy przystąpili do swoich działań – informuje Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.