Policjant w drodze na służbę zatrzymał pijanego kierowcę

0

Ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie miał 35-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego. Kompletnie pijany mężczyzna wsiadł za kierownicę swojego pojazdu w środę (2 maja). Na szczęście wszystko zauważył funkcjonariusz z brzeskiej komendy.


– Post. Tomasz Soboń jechał na służbę i wtedy ujął nietrzeźwego kierowcę. Do tego zdarzenia doszło 2 maja kilka minut po godzinie 21:00. Wówczas funkcjonariusz z brzeskiej komendy, w jednej z miejscowości w powiecie brzeskim zauważył jadącego przed nim opla. Niepokój policjanta wzbudził sposób jazdy kierowcy, który nie panował nad swoim samochodem. Poruszał się całą szerokością jezdni i stwarzał zagrożenie dla innych użytkowników dróg – wyjaśnia sierż. sztab. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

W rozmowie z siedzącym za kierownicą 35-latkiem funkcjonariusz wyraźnie wyczuł woń alkoholu, a policjanci którzy przyjechali na miejsce potwierdzili przypuszczenia kolegi. Urządzenie wskazało, że mężczyzna w organizmie miał ponad 3,5 promila alkoholu.

– Kierowca stracił już swoje uprawnienia. Grozi mu teraz kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdu i wysoka grzywna. Skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem jest wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu. Nasza uwaga jest rozproszona, reakcje na różne sytuacje na drodze spowolnione, a wyobraźnia skłania do brawury. Zatem kierowco, w podróż ruszaj tylko trzeźwy, a kiedy widzisz niepokojące zachowanie innych kierowców zareaguj. Możesz uniemożliwić dalszą jazdę lub poinformować nas dzwoniąc na numer alarmowy 997 lub 112 – apeluje policjantka.