Wicemistrzostwo Polski drużyny Natalii Bajor

0
Materiał wyborczy KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA DAMIAN MACHETA

Wielkim sukcesem drużyny KU AZS UE Wrocław zakończyły się drużynowe rozgrywki w tenisa stołowego kobiet w sezonie 2017/2018 roku. Drużyna, której kapitanem i najlepszą zawodniczką  w zakończonym sezonie jest brzeżanka Natalia Bajor.

Akademiczki z Wrocławia z Natalią Bajor w składzie wywalczyły wicemistrzostwo Polski kobiet w tenisie stołowym. W obu rundach strefy zasadniczej (w 18 meczach zdobyły 30 punktów i uplasowały sie na 2.miejscu). W meczach o wejście do finału pokonały dwukrotnie po 3-0 Bebetto AZJ AJD Częstochowa, trzecią drużynę rundy zasadniczej.

W finale bezkonkurencyjne okazały się tenisistki stołowe KTS ENEA Siarki Tarnobrzeg, które pokonały w finale wrocławianki 3-1 3-0 i już po raz 27 (z przerwami) zdobyły mistrzostwo Polski. Rywalki naszpikowane zawodniczkami z Chin, Niemiec, Rumunii , czy Białorusi nie mają sobie równych w Polsce. To drużyna której zawodniczki w ubiegłym roku walczyły w finałachw Ligi Mistrzyń.

Punkty dla akademiczek w całych rozgrywek ekstraklasy kobiet zdobywały: Natalia Bajor – 23 (drugi wynik w tych rozgrywkach), Ge Xinqi – 16, Anna Węgrzyn – 8, Katarzyna Węgrzyn – 6. Drużyna wrocławska była najmłodszą drużyną  w najwyższej klasie rozgrywek Polski (średnia wieku -19,5 roku).