Turnieje Gier Planszowych w „Wozowni”

0

Ogromna kolekcja gier planszowych czekała dziś (1 czerwca) w brzeskiej restauracji na poszukiwaczy nowych lądów i władców innych galaktyk. To było wyzwanie nie tylko dla dzieci i młodzieży, bowiem fanów planszówek nie brakuje również wśród dorosłych.


„Wozownię” opanowały dziś gry logiczne, strategiczne i zręcznościowe. Wszystko dzięki uprzejmości wydawnictwa „Games Factory”, księgarni SOWA i kreatywności organizatora – Grzegorza Jakubowskiego.

– Od kilku lat pasjonuję się grami planszowymi i chcę tym hobby zarażać innych. Jest to wspaniała forma spędzania wolnego czasu. W przeciwieństwie do gier na konsolę, czy gier komputerowych, tutaj jest aspekt społeczny, integracyjny. Można wspólnie spędzić miło czas, porozmawiać, czasami posprzeczać się – mówi Grzegorz Jakubowski.

W restauracji przeprowadzono dwa turnieje: w Kingdomino oraz Star Realms. Jak zapowiada pan Grzegorz – to nie pierwszy i nie ostatni tego typu event. Dodajmy, że na początku maja w restauracji „Trzy Życzenia” odbyły się eliminacje do Mistrzostw Polski w grę planszową Super Gol 2018.

fot. Ania Wendlińska