Polska rodziną silna! – VI edycja „Marszu dla Życia i Rodziny” w Brzegu

0

„Marsz dla Życia i Rodziny” to ogólnopolskie przedsięwzięcie, mające na celu propagowanie najważniejszych wartości życia człowieka i podkreślanie roli rodziny, opartej na związku małżeńskim mężczyzny i kobiety. 10 czerwca br. ruszyła kolejna edycja wydarzenia w wielu miastach Polski.


VI edycja „Marszu dla Życia i Rodziny” w Brzegu rozpoczęła się mszą św. o godz. 11:30 w kościele pw. św. Mikołaja. Następnie zgromadzeni wyruszyli z Placu Polonii Amerykańskiej w stronę ulicy Staromiejskiej oraz Rynku, by finalnie świętować obchody wydarzenia na pikniku rodzinnym, zorganizowanym na terenie Zamku Piastów Śląskich. Tam na uczestników czekały atrakcje towarzyszące, m.in.: wspólne gry i zabawy, pokazy sprzętu strażackiego, zajęcia plastyczne dla najmłodszych, malowanie twarzy oraz punkt gastronomiczny.

Jak podkreśla Łukasz Fomicz – koordynator brzeskich Marszy dla Życia i Rodziny – najważniejszą ideą społecznego wydarzenia jest uwypuklenie wartości życia człowieka, od samego poczęcia, w duchu tradycyjnych wartości, przekazywanych z pokolenia na pokolenie. – To przeciwwaga dla „Czarnego Protestu”, czyli ruchów społecznych, dotyczących nowych praw aborcyjnych.

Pan Łukasz wspominał także o konieczności dbania o życie, poszanowaniu, bronieniu i przestrzeganiu praw rodziny i życia człowieka. W trakcie przemowy odniósł się m.in. do sprawy śmierci dwuletniego Alfiego Evansa w Wielkiej Brytanii, który wbrew woli swoich rodziców i społecznych protestów został odłączony od aparatury podtrzymującej życie.

Anna Wendlińska