Marihuana i kokaina na dworcu autobusowym w Brzegu. Policjanci zabezpieczyli 3 kg narkotyków [video]

0

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z kryminalnymi z Brzegu zabezpieczyli blisko 3 kilogramy narkotyków. Czarnorynkowa wartość niedozwolonych substancji sięga 200 000 złotych. 50-letni mężczyzna, który miał przemycić marihuanę i kokainę z Niemiec, wpadł na dworcu autobusowym w Brzegu. Zatrzymany trafił już do aresztu na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet do 10 lat więzienia.


– Do zatrzymania 50-latka doszło 5 czerwca tuż przed godziną 8 rano na dworcu autobusowym w Brzegu. To tego dnia funkcjonariusze z dolnośląskiego Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z kryminalnymi z Brzegu postanowili sprawdzić swoje operacyjne ustalenia. A wynikało z nich, że podróżujący z Niemiec pasażer autokaru miał posiadać znaczną ilość narkotyków – informuje sierż. sztab. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Funkcjonariusze sprawdzili bagaż podejrzewanego i szybko się okazało, że ich przypuszczenia były trafne. 50-latek w kilku foliowych pakunkach przewoził ponad 2 kilogramy marihuany i 300 gramów kokainy. Dodatkowo, śledczy ujawnili kolejne kilkaset gramów marihuany podczas przeszukania mieszkania mężczyzny.

Zatrzymany usłyszał zarzuty wewnątrzwspólnotowego przewozu i posiadania znacznej ilości środków odurzających. Decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu teraz kara do 10 lat więzienia.