Brzeskie Centrum Medyczne kolejny raz otrzymało WOŚP-owy sprzęt

0
fot. WOŚP

Kardiomonitor, aparat EKG, pulsoksymetr, dwie pompy strzykawkowe, pompa objętościowa oraz 12 łóżek młodzieżowych i 13 łóżeczek niemowlęcych – to tegoroczne prezenty, jakie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała dla Oddziału Dziecięcego BCM. Warto zaznaczyć, że brzeska lecznica niemal każdego roku otrzymuje wsparcie od WOŚP, a w latach 2000-2017 wartość otrzymanego sprzętu wyniosła ponad 700 tys. złotych.


Takie wiadomości cieszą wolontariuszy, którzy od wielu lat włączają się w akcję Jurka Owsiaka i kwestują na ulicach Brzegu, Lubszy, Grodkowa i Lewina Brzeskiego. Na uwagę zasługuje fakt, że podczas tegorocznego finału WOŚP, wszystkie sztaby w powiecie brzeskim pobiły swoje dotychczasowe rekordy zebranych pieniędzy. To z kolei świadczy o hojności mieszkańców i właścicieli prywatnych firm, którzy chętnie pomagają przy organizacji charytatywnych imprez.

Radości z nowego sprzętu medycznego i łóżek dla pacjentów nie kryje również Krzysztof Konik, dyrektor brzeskiego szpitala.
– Cieszę się, że Brzeskie Centrum Medyczne zostało docenione po raz kolejny. Modernizacja sprzętowa naszego szpitala jest bardzo dynamiczna. Pozyskujemy ten sprzęt z różnych źródeł, są to środki unijne, fundacje, organizacje pozarządowe, ale także Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która kolejny rok z rzędu przekazuje nam sprzęt o dużej wartości – mówi szef placówki medycznej.

Dodajmy, że nowoczesne urządzenia medyczne o wartości 490.000,00 zł mogą trafić na Szpitalny Oddział Ratunkowy już w październiku. Szpital złożył wczoraj (13.06) wniosek o dofinansowanie na ten cel.