Sportowe plażowanie na stadionie

0

„Zapraszamy miłośników sportów plażowych na Stadion Miejski w Brzegu w sobotę 18 sierpnia. O godzinie 12:00 odbędą się turnieje ringo oraz siatkówki plażowej kobiet i mikstów (drużyn mieszanych), a o godzinie 14:00 finał cyklu turniejów siatkówki plażowej open Beach BALS oraz turniej o Mały Puchar dla zespołów, które nie awansowały do finału. Na uczestników i ich rodziny czeka poczęstunek z grilla i napoje. Dla najlepszych zespołów w turniejach przewidziane są puchary i nagrody” – informuje Miejski Ośrodek Sportu i rekreacji w Brzegu.


Wszyscy chętni będą mogli również spróbować swoich sił na ergometrze wioślarskim na dystansie 500 metrów. Wyniki tych prób będą brane pod uwagę do rywalizacji w tej konkurencji podczas zawodów wakacyjnych.

RINGO
Uczestnicy: kategoria open, 2 zawodników + ewentualny handicap jako 3. zawodnik do 14. roku życia (urodzony w 2004 lub młodszy) lub kobieta + ewentualny rezerwowy (w trakcie meczu nie można dokonywać zmian).
Najważniejsze zasady:
– Gra odbywa sie na boisku do siatkówki plażowej i gra się dwoma kółkami ringo.
– Celem gry jest zdobycie 15 punktów, jeśli przeciwnik wyrównał wynik do stanu 14:14 – celem jest zdobycie 2 punktów przewagi, przy stanie 16:16 zwycięża zespół zdobywający 17 punkt.
– Kółko może być chwytane tylko jedną ręką i tą samą ręką musi być odrzucone, nie wolno chwytać 2 kółek w jedną rękę.
– Schwytane kółko powinno być odrzucone jak najszybciej, celowe przetrzymywanie kółka sędzia sygnalizuje gwizdkiem lub komendą „stop” i karze utratą punktu.
– Przy chwycie kółka w miejscu – wolno wykonać wykrok dowolną nogą i oderwać stopę drugiej od podłoża, bez prawa jej postawienia przed odrzuceniem kółka. W każdej innej sytuacji – po zatrzymaniu się wolno jedynie oderwać dowolną stopę od podłoża, bez prawa jej postawienia przed odrzuceniem kółka.
Zgłoszenia:
– najpóźniej do czwartku przed zawodami (skład zespołu z zaznaczonymi zawodnikami do 14. roku życia, miejscowość pochodzenia zespołu, numer telefonu kapitana) – na adres mosir.sport@brzeg.pl

SIATKÓWKA PLAŻOWA
Trzy osobne turnieje: mężczyzn, kobiet i mikstów.
Uczestnicy: 2 zawodników + ewentualny rezerwowy (w trakcie meczu nie można dokonywać zmian).
System rozgrywek: dostosowany do liczby zgłoszonych zespołów
Zgłoszenia: najpóźniej do czwartku przed zawodami (skład zespołu, numer telefonu kapitana) – na adres mosir.sport@brzeg.pl