Grodków: Za sprzedaż podrobionych perfum i odzieży mogą trafić za kratki

0
fot. KPP w Brzegu

Policjanci z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością oraz Przestępczością Gospodarczą KWP w Opolu, zatrzymali cztery osoby podejrzane o handel odzieżą i kosmetykami z podrobionymi znakami towarowymi. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 4 500 sztuk odzieży oraz kilkadziesiąt perfum znanych, światowych marek.


Do zdarzenia doszło w czwartek (30 sierpnia) na grodkowskim bazarze. Trzech obywateli Bułgarii oraz mieszkanka Kędzieżyna-Koźla usłyszeli już zarzuty.

– W związku z tą sprawą opolscy policjanci zabezpieczyli ponad 4 500 sztuk odzieży. To między innymi koszulki, bluzy i spodnie. Oprócz tego ujawnili kilkadziesiąt sztuk perfum z podrobionymi znakami towarowymi światowych marek. Firmy te oszacowały swoje straty na blisko 400 tys. złotych. Zatrzymanym za złamanie prawa własności przemysłowej grozi kara do 2 lat więzienia, grzywna i przepadek zabezpieczonych przedmiotów – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Podejrzani mają od 27 do 54 lat. Wśród nich jest 40-letnia mieszkanka Kędzierzyna-Koźla i trzech obywateli Bułgarii. Wszyscy tłumaczyli, że byli przekonani, że sprzedawane przez nich ubrania są oryginalne.