Grzegorz Chrzanowski przedstawił plan na zagospodarowanie terenów inwestycyjnych w Brzegu

0

Kandydat na burmistrza Brzegu komitetu „NIE dla Więzienia TAK dla Połączenia” przedstawił we wtorek (25.09) jeden z priorytetowych punktów swojego programu wyborczego. Jest nim utworzenie specjalnej jednostki w Urzędzie Miasta, która zajmie się pozyskaniem inwestorów na terenach inwestycyjnych w Brzegu.


– Znajdujemy się na terenach, które zostały zakupione ponad 4 lata temu przez poprzednią władzę. Jak to wygląda dzisiaj, każdy może zobaczyć – otworzył konferencję prasową Grzegorz Surdyka z KWW NIE dla Więzienia TAK dla Połączenia.

– Do dnia dzisiejszego, z tytułu niezapłaconych podatków gmina straciła około milion złotych. Gdyby ten teren nadal należał do Agencji Mienia Wojskowego, to pozyskiwaliśmy co roku ok. 200 tys. złotych. Od 4 lat ten teren jest niewykorzystany, niezagospodarowany. Jeżeli zaufają mi państwo w nadchodzących wyborach samorządowych, to w pierwszych dniach mojego urzędowania powołam Centrum Obsługi Inwestycji. Będą to doświadczeni i kompetentni urzędnicy, którzy zadbają, aby dla terenów na Zielonce pozyskać jak najlepszych inwestorów – mówi Grzegorz Chrzanowski, kandydat na burmistrza Brzegu.

Specjalna komórka brzeskiego magistratu będzie miała za zadanie m.in. służyć pomocą potencjalnym inwestorom w pełnym zakresie organizacyjnym tak, aby przedsiębiorcy zdecydowali się zainwestować swój kapitał w Brzegu.

– Sam jestem przedsiębiorcą, i wiem jak prowadzić dialog oraz jak zachęcić inwestorów do zainteresowania się naszym miastem. Od przeszło 20 lat zajmuję się branżą nowoczesnych technologii IT. Potrafię nie tylko wydawać, ale także zarabiać pieniądze, dlatego wierzę, że mogę swoje doświadczenie przenieść na sferę naszego miasta, naszego wspólnego dobra – podsumowuje Grzegorz Chrzanowski.

Dodajmy, że podczas konferencji prasowej zaprezentowano dwie koncepcje zagospodarowania Zielonki. Zdaniem komitetu, tak dzisiaj powinny wyglądać te tereny. Chrzanowski zapowiedział kolejne wystąpienia, na których poinformuje m.in. o szczegółach swojego programu, w tym o sposobie na utworzenie miejskiego kąpieliska.