Podium Michała Jakimiuka i dobra jazda Bartka Wojdyły w Pabianicach

0

W niedzielę (30 września), w Pabianicach odbyło się Ogólnopolskie Kryterium Uliczne. Na starcie wyścigu kolarskiego stanęło ponad 200 zawodników. Młodzi kolarze rywalizowali w kliku kategoriach wiekowych. Klub Kolarski Ziemia Brzeska wystawił do wyścigu dwóch zawodników.

– Ze względu na trudności finansowe nie mogliśmy zabrać większej ekipy. Postawiliśmy na Michała i Bartka, którzy bardzo dobrze spisali się na trasie wyścigu. Michał Jakimiuk w kat. junior zajął 3. miejsce i stanął na podium, z kolei Bartosz Wojdyła w kat. młodzik dojechał do mety na wysokiej 5. pozycji – mówi trener Franciszek Moszumański.

Dodajmy, że Klub Kolarski Ziemia Brzeska planuje jeszcze w tym miesiącu wziąć udział w Torowych Mistrzostwach Polski w konkurencjach nieolimpijskich. Zawody odbędą się w dniach 20-21 października na welodromie w Pruszkowie. Udział w prestiżowych zawodach uzależniony jest jednak od sytuacji finansowej klubu. Każdy, kto chciałby wesprzeć młodych kolarzy może kontaktować się z trenerem Franciszkiem Moszumańskim telefonicznie pod numerem 514-764-305.