Sebastian Sobczak rezygnuje z funkcji trenera! KGHM ZANAM Polkowice – Stal 2:0.

0

W szesnastej kolejce III ligi Stal, przegrała w Polkowicach z KGHM ZANAM 0:2, kontynuując tym samym serię pięciu spotkań bez zwycięstwa. Podobnie jak w poprzednich meczach brzeżanie stwarzali sobie sytuacje (m.in. słupek), ale nie potrafili ich wykorzystać. Niestety, w obronie popełniali błędy, które rywale bezlitośnie zamienili na bramki.

Po meczu z funkcji trenera brzeskiej drużyny zrezygnował Sebastian Sobczak. W tym tygodniu  Zarząd klubu, podejmie kroki co do dalszego funkcjonowania drużyny seniorów i ewentualnego nowego szkoleniowca.

Mecz z KGHM ZANAM rozgrywany przy sztucznym oświetleniu, szczególnie w pierwszej połowie nie był porywającym widowiskiem. Było dużo walki, ale akcji bramkowych z tego nie było. Dodatkowym utrudnieniem dla zawodników była fatalna murawa, po której z trudem się biegało, nie mówiąc już o grze.

Mecz rozpoczął się od dośrodkowania Gancarczyka, z którym spokojnie poradził sobie Primel. Gospodarze po raz pierwszy pod bramką Stali znaleźli się w 9. minucie, ale strzał ich zawodnika był bardzo niecelny. Za to w 14. minucie, po „centrostrzale” miejscowego piłkarza, Majchrowski z niemałym trudem wybił futbolówkę na rzut rożny. Na następną ciekawą akcję trzeba było czekać kolejne 10 minut. Wówczas to „żółto-niebiescy” wykonywali rzut wolny. Niestety dośrodkowanie zostało wybite przez gospodarzy. Polkowiczanie, w osobie, Bancewicza, odpowiedzieli niecelnym strzałem w 32. minucie. Minutę później, uderzeniem z dalszej odległości Primela próbował zaskoczyć Nowacki, a po drugiej stronie Majchrowski obronił strzał z rzutu wolnego. W tej części meczu warte odnotowania były jeszcze strzały Żeglenia, Jaworskiego i Nowackiego, wszystkie niestety były niecelne i bramkarz gospodarzy nie musiał interweniować.

Drugą część spotkania z przytupem rozpoczęli gospodarze. W 47. minucie piłka minimalnie minęła słupek bramki Stali po uderzeniu Kobieli. Minutę później okazję mieli „żółto-niebiescy”, ale Żegleń niecelnie uderzył głową. W 53. minucie padła pierwsza bramka dla gospodarzy. Piłkę na linii pola karnego otrzymał Szuszkiewicz i uderzył ją w środek bramki. Futbolówka podskoczyła jednak na nierównej murawie i zaskoczyła Majchrowskiego. W 62. minucie brzeska drużyna miała świetną okazję do wyrównania po rzucie wolnym. Piłkę stojącą niemal na linii pola karnego uderzył Nowacki, ale ta odbiła się od wewnętrznej części słupka i nie wpadła do siatki. W 67. minucie Mazur zagrał piłkę na piąty metr do Jaworskiego, a ten z najbliżej odległości nie zdołał oddać strzału.

W 79. minucie zawodnik gospodarzy łatwo minął dwóch naszych zawodników i będąc sam na sam, uderzył piłkę nad bramką. Dwie minuty później piłkarze KGHM ZANAM prowadzili już 2:0. Sikorski wyprzedził zawodnika gospodarzy i chcąc wybić piłkę na aut, nabił go. Wojciechowski nie zmarnował tej szansy i dał polkowiczanom dwubramkowe prowadzenie. W końcówce spotkania widoczną przewagę mieli gospodarze, lecz nie zdobyli już więcej bramek i pokonali brzeską Stal 2:0.

Czarna seria trwa. W kolejnym meczu Stal nie potrafiła wykorzystać dobrych okazji i popełniła proste błędy w defensywie. Za tydzień ostatni mecz rundy jesiennej – na stadionie w Brzegu – z Unią Turza Śląska, w którym „żółto-niebiescy” muszą zapunktować, aby spokojnie przezimować w górnej części tabeli. Trzeba tylko poprawić skuteczność i przede wszystkim uwierzyć w swoje umiejętności.

KGHM ZANAM Polkowice – Stal Brzeg 2:0 (Szuszkiewicz 53′, Wojciechowski 81′)

KGHM ZANAM Polkowice: Primel, Azikiewicz, Wacławczyk, Szymik, Fryzowicz, Kobiela (59 Karmelita), Konefał (90 Ptak), Galas, Zawadzki (77 Wojciechowski), Bancewicz (65 Surożyński), Szuszkiewicz.

Stal: Majchrowski, Mikła, Józefkiewicz, Sikorski, Mazur, Bonar (83′ Kulczycki), Szpak (66′ Gajda), Nowacki, Gancarczyk, Jaworski (74′ Lipiński), Żegleń . Trener: Sebastian Sobczak. Sędzia: Jacek Babiarz, Asystenci: Jacek Tokarski, Przemysław Mielczarek.