Wysoka wygrana koszykarek Stali Brzeg

0

Koszykarki Stali Brzeg pewnie i wysoko pokonały Maximusa Kąty Wrocławskie w pierwszem tegorocznym meczu przed własną publicznością. Brzeżanki wprawdzie pierwsza kwartę niespodziewanie przegrały, ale w kolejnych trzech nie pozostawiły swoim rywalkom żadnych złudzeń. W szeregach gości dorbze zaprezentowała się była Stalówka Lena Strojny.

Stalówki objęły szybko prowadzenie 8:2 po trafieniach Agaty Księżopolskiej-Kotarby i Aleksandry Teklińskiej, ale odpowiedź zespołu gości była natychmiastowa i to Maximuski po chwili prowadziły już jednym oczkiem (8:9). Seria kolejnych zdobyczy punktowych padła łupem brzeżanek (15:9), ale finisz tej kwarty znów należał do przyjezdnych (17:19).

W drugiej kwarcie Stalówki zagrały bardzo skutecznie w ataku i zdecydowanie lepiej w defensywie. Sporo punktów w tej kwarcie brzeżanki mogły zdobyć z rzutów wolnych, ale w samej drugiej kwarcie trafiły zaledwie 6 na 14 prób. Mimo to udało się wyjść na prowadzenie przed przerwą na 43:27.

W trzeciej odsłonie meczu Stalówki zagrały jeszcze mocniej w defensywie nie pozwalając na wiele rywalkom, które zdołały w 10 minut trafić zaledwie 4 punkty. Przewaga podopiecznych trenera Michała Kamienieckiego wzrosła do 36 punktów (67:31).

W czwartej kwarcie brzeski szkoleniowiec dał pograć rezerwowym, a swoje kolejne cenne ligowe minuty oraz dwa punkty zaliczyła 14-letnia kadetka Julia Dzieduszyńska.

Najskuteczniejszą wśród brzeżanek była tego popołudnia Grażyna Witkoś, która uzbierała 16 punktów, 14 oczek dorzuciła Martyna Mićków – trafiajac w tym aż 4 razy za trzy punkty.

Kolejny mecz Stalówki miały rozegrać w weekend w Legnicy z Ekonomem, ale z powodu ćwierćfinałów mistrzostw Polski juniorek starszych spotkanie to odbędzie się w terminie późniejszym. Mówi się tu wstępnie o terminie 26 stycznia. Z kolei w Brzegu Stalówki pojawią się przed własną publicznością 28 stycznia w hitowym meczu z Polkowicami. Już dziś serdecznie zapraszamy na to arcyważne spotkanie, które rozegrane zostanie o godzinie 18 w hali MOSiR przy Oławskiej.

KSK Stal Brzeg – Maximus Kąty Wrocławskie 85:45 (17:19, 26:8, 24:4, 18:14)

Stal: Grażyna Witkoś 16, Martyna Mićków 14, Aleksandra Teklińska 11, Agata Księżopolska-Kotarba 10, Alicja Wierzbicka 9, Karolina Kamieniecka 9, Marika Jochańska 8, Aleksandra Błasiak 3, Anna Rorat 2, Julia Dzieduszyńska 2, Monika Dzwonek 1, Wiktoria Stala.