KS Gredar Futsal Team Brzeg przed sezonem

0

Po nieudanym poprzednim sezonie 2016/2017, na który duży wpływ miała pierwsza runda, w której Gredar zdobył jedynie cztery punkty, zarząd musiał podjąć zmiany mające przybliżyć brzeżan do utrzymania w rozgrywkach pierwszej ligi. Decyzją włodarzy zmieniony został sztab szkoleniowy, natomiast zespół zaczął grać odważniej.


Brzeżanie wygrali wówczas z  liderem Gwiazdą Ruda Śląska oraz zremisowali w Słomnikach (zespół awansował do Ekstraklasy z grupy południowej). Do pełnego szczęścia zabrakło jedynie 1 pkt., który pozwoliłby na utrzymanie w pierwszoligowych rozgrywkach. Dzięki wycofaniu się z rozgrywek Ekstraklasy Chrobrego Głogów podopieczni trenera Artura Adasika dostali szansę, by pozostać w najbliższym sezonie na zapleczu najwyższego szczebla rozgrywek futsalu w Polsce.


W nadchodzącym sezonie chęć gry zaoferowali niemal wszyscy dotychczasowi zawodnicy. Zabraknie jedynie Michała Grochowskiego, który wybrał grę na murawie. Zespół wzmocnili Mariusz Sikorski, dobrze znany bramkarz, który zdobył wicemistrzostwo Polski w futsalu z brzeskimi żołnierzami. Zespół może liczyć również na wsparcie Pawła Boczarskiego, ale największym wzmocnieniem wydaje sie być Janusz Gancarczyk. Były zawodnik Odry Opole przez ostatni rok leczył kontuzję, jednak jest  niezwykle doświadczonym piłkarzem, który grał na boiskach Ekstraklasy, reprezentował barwy Śląska Wrocław, Polonii Warszawa czy Zagłębia Lubin. Gancarczyk ma za sobą również jeden mecz w kadrze narodowej w spotkaniu Polski z Kanadą za kadencji Franciszka Smudy.

– Cel jaki mamy na obecny sezon jest bardzo ambitny, chcielibyśmy zakończyć rozgrywki minimum w pierwszej szóstce, wygrać wreszcie efektownie mecz przed własną publicznością, która zawsze w pełni zapełnia naszą halę, ale wszystko zweryfikują rozgrywki. Stawiamy również na naszą młodzież, liczymy że nasza kadra U-20 uzyska awans do finałów MMP w Łęczycy w grudniu, a mamy w tym roczniku zdolną młodzież między innymi Kacpra Kędre, który dostał powołanie na wrześniowe konsultację do kadry Polski U19 – opowiada o celach na nadchodzący sezon Robert Gorazdowski, Prezes KS GREDAR Futsal Team


W sezonie 2017/18 drużynę poprowadzi duet trenerski. Pierwszym szkoleniowcem nadal będzie Artur Adasik, natomiast jego asystentem asystentem będzie Marcin Raczkowski. Grający trener w maju tego roku ukończył kurs trenerski UEFA z licencją „B”, co pozwala na pracę z zespołami z Ekstraklasy. Raczkowski będzie również odpowiadał za szkolenie i przygotowanie młodzieży do MP U-20.


Zespół rozpocznie regularne przygotowania do sezonu 2 sierpnia na własnym obiekcie (hala MOSiR ul. Oławska). Treningi będą odbywały się 3 razy w tygodniu. 13 sierpnia brzeżanie mają zaplanowany pierwszy mecz towarzyski w Zduńskiej Woli, gdzie zmierzą się z wicemistrzem Polski – Gattą. W okresie przygotowawczym planowany jest również udział w turnieju towarzyskim w Komprachcicach, gdzie zmierzą się m.in. z gospodarzem – Berlandem. Sztab szkoleniowy z zespołem planuje na początku września zorganizować krótki obóz przygotowawczy.

Sezon rozpocznie się 23/24 września. Nowością w rozgrywkach 1. Polskiej Ligi Futsalu w obecnym sezonie będzie transmisja z wybranych meczów oraz skróty pomeczowe. Nasza redakcja obejmie patronatem medialnym spotkania ligowe KS Gredar Futsal Team Brzeg. Zespół został również objęty patronatem medialnym TVP3 Opole (TVP 3 Opole będzie transmitowała na żywo mecze wyjazdowe i wybrane mecze w Brzegu).

gredar-gwiazda-r_slaska_brzeg24-2