Stal na finiszu przygotowań do nowego sezonu

0

Za nami ostatni mecz sparingowy przed rozpoczęciem rozgrywek III ligi. Stal zremisowała w nim 3:3 z Małąpanwią Ozimek. Znamy nazwiska kolejnych piłkarzy, którzy wzmocnią zespół „żółto-niebieskich” w nowym sezonie. Z drużyną pożegnał się Marcin Mazur, który przeszedł do drużyny Foto-Higiena Gać.

Sparing na remis

Stal zremisowała z Małąpanwią Ozimek 3:3. Gole dla Stali, w ostatnim spotkaniu sparingowym przed rozpoczęciem III ligi, zdobyli Lipiński (dwa) oraz zawodnik testowany. W pierwszej połowie zagrali: Stitou – Sikorski, Pożarycki, Jurek, Maj, Gajda, Zalewski, Nowacki, Lipiński, Bonisławski oraz dwóch zawodników testowanych. I część meczu rozpoczęła się od gola dla brzeskiej drużyny. Składną akcję Stali strzałem głową wykończył Lipiński (asysta Maj). Rywale odpowiedzieli w następnej akcji, po złym zagraniu Bronisławiskiego, „poszli” z szybkim atakiem i także głową pokonali Stitou. W drugiej części Stal zagrała w składzie: Stitou (60’ testowany) – Józefkiewicz, Sikorski (78’ Pożarycki), Nowacki (65’ M. Mendak), Mencel, Kulczycki, Lipiński (78’ Bonisławski) oraz zawodnicy testowani. Strzelanie już na początku rozpoczął Lipiński, który głową wykończył zagranie Nowackiego. Goście odpowiedzieli dość szybko, bo już w 56. minucie, zdobywając gola głową po szybkiej akcji skrzydłem. W 73. minucie Małapanew przeprowadziła niemal kopię akcji z 56. minuty i wyszła na prowadzenie. Wyrównanie padło w 81. minucie a technicznym strzałem popisał się zawodnik testowany, który z boku boiska przelobował bramkarza Małejpanwii. Sparing zakończył się remisem i mimo olbrzymiej przewagi w pierwszej połowie, w której Stal powinna zdobyć 3-4 gole, w drugiej części gra się wyrównała i drużyna mogła ten mecz przegrać.

Marcin Mazur odchodzi ze Stali

Oficjalnie możemy poinformować, że Marcin Mazur wzmocni Foto-Higienę Gać. Zawodnik dołączył do Stali przed sezonem 2015/2016 i swoją grą znacznie przyczynił się do awansu Stali do III Ligi. W sezonie 2016/2017, Mazur zagrał w 26 meczach (liga +puchary) i zdobył w nich 3 gole. Jego trafienie z Olimpią Kowary w I kolejce było zarazem pierwszym golem Stali w III Lidze!

Nowi zawodnicy brzeskiej drużyny

Dobre występy juniorów młodszych Stali nie uszły uwadze sztabu szkoleniowego drużyny seniorów i w nagrodę kilku z nich dołączy do kadry pierwszej drużyny. Wraz z seniorami do treningów zostało zaproszonych czterech z nich są to: Hubert Bentkowski (bramkarz), Mateusz Dychus (napastnik), Jakub Krężel (bramkarz) oraz Piotr Mendak (pomocnik).

Dodatkowo na stałe w Stali zagości Michał Maj. Młody obrońca przechodzi do brzeskiej drużyny na zasadzie transferu definitywnego. Michał dołączył do Stali przed startem sezonu 2016/2017. W brzeskiej drużynie w rozgrywkach ligowych oraz pucharowych, Michał rozegrał 25 meczów spędzając na boisku 1326 minut. W tym czasie zdobył dwa gole oraz zaliczył dwie żółte kartki.

Kolejnym zawodnikiem który będzie grał w Stali jest lewy obrońca lub pomocnik Przemysław Tramsz. Zawodnik przechodzi do brzeskiej drużyny z Olimpii Lewin Brzeski, a poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w Swornicy Czarnowąsy, gdzie występował w IV lidze będąc jej podstawowym zawodnikiem. W poprzednim sezonie zdobył dla niej dwa gole oraz zanotował ponad 10 asyst.

Brzeski zespół wzmocni także Bartłomiej Kolanko (prawa obrona). Mimo młodego wieku może się już pochwalić dużym doświadczeniem w rozgrywkach międzywojewódzkich. Jest wychowankiem Silesius Kotórz Mały, skąd przeszedł do Wisły Kraków, gdzie występował w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy (24 mecze) oraz w III Lidze w rezerwach tego klubu (52 mecze, 2 gole). Przed sezonem 2015/2016 przeniósł się do Odry Opole, z którą awansował do II Ligi. Rundę wiosenną 2016/2017, Bartłomiej spędził w Ruchu Zdzieszowice, w którym był podstawowym zawodnikiem drużyny, która do ostatniej kolejki walczyła o awans do II Ligi.

Pierwsze spotkanie ligowe sezonu 2017/2018 Stal Brzeg rozegra już w sobotę 05.08.2017 na Stadionie Miejskim w Brzegu. Rywalem brzeskiej drużyny będzie Ślęza Wrocław.