Siódma edycja Beach BALS rozstrzygnięta

0

Siódmą edycję Beach BALS – cyklu turniejów siatkówki plażowej wygrali Dariusz Kałuziński i Wiktor Czerep. W finale pokonali 2:0 Przemysława Kiełtykę i Dariusza Lecha. Trzecie miejsce zajął duet z Jelcza-Laskowice Daniel Szeliga i Paweł Włodek, a czwarte Patryk Kiekisz i Łukasz Michalski.

Wszystkie mecze turnieju finałowego kończyły się wynikami 2:0. W półfinałach nowi mistrzowie łatwo pokonali Patryka Kiekisza i Łukasza Michalskiego, natomiast zespół „weteranów” rozegrał wyrównany mecz z rywalami z Jelcza-Laskowice, wygrywając sety do 17 i 19. Mecz o 3. miejsce również był zacięty, a ostatecznie wygrała jedyna drużyna przyjezdna. W finale z kolei wyrównany był tylko pierwszy set, w którym Dariusz Kałuziński i Wiktor Czerep wygrali 22:20. W drugiej partii byli już wyraźnie lepsi i ostatecznie triumfowali w całym cyklu.

Wyniki:

Półfinały

Dariusz Kałuziński, Wiktor Czerep – Patryk Kiekisz, Łukasz Michalski 2:0 (21:5, 21:9)

Daniel Szeliga, Paweł Włodek – Przemysław Kiełtyka, Dariusz Lech 0:2 (17:21, 19:21)

Mecz o 3. miejsce

Patryk Kiekisz, Łukasz Michalski – Daniel Szeliga, Paweł Włodek 0:2 (16:21, 19:21)

Finał

Dariusz Kałuziński, Wiktor Czerep – Przemysław Kiełtyka, Dariusz Lech 2:0 (22:20, 21:12)