Jakimiuk i Grubiak na trasie XXV Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego w Koninie

0

Dwóch zawodników klubu kolarskiego „Ziemia Brzeska” wzięło udział w czteroetapowym wyścigu kolarskim „Po Ziemi Konińskiej”, który odbył się w dniach 15-17 września w Koninie. Na pierwszym etapie zawodów Michał Jakimiuk uplasował się na 20 miejscu, a jego klubowy kolega – Kacper Grubiak – miał 29. czas.

– Drugi etap wyścigu został przerwany z powodu kolizji kolarzy z samochodem osobowym. Trzeci etap był jazdą na czas i tam poszło Michałowi zdecydowanie lepiej, bowiem zdobył 13. miejsce. Kacper Grubiak był z kolei 33. – mówi trener Franciszek Moszumański.

Czwarty etap odbył się na zasadach startu wspólnego. Ostatecznie młodsi juniorzy „Ziemi Brzeskiej” zajęli w wyścigu 20. (M. Jakimiuk) i 33. (K. Grubiak) miejsce. Zawodnicy brzeskiego klubu kolarskiego obecnie przygotowują się do Mistrzostw Polski w wyścigu par.

Każdy, kto chciałby wesprzeć finansowo młodych kolarzy może kontaktować się z trenerem Franciszkiem Moszumańskim telefonicznie pod numerem 514-764-305. Można również dokonywać wpłat na konto klubu: