Zakończyła się rywalizacja w pierwszej edycji zawodów Ergowiosła – Rekord Brzegu. Na Marinie duża druga amatorów tego sportu ostatni raz mierzyła się z najlepszymi wynikami na 500 metrów. Liderzy klasyfikacji Pań i Panów obronili swoje pozycje, przetasowania były za to za ich plecami oraz w czołówkach poszczególnych kategorii wiekowych. Zwycięzcami pierwszej edycji zostali Monika Lech i Michał Mazik.
Wśród Pań Monika Lech nie poprawiła tym razem swojego wyniku (1:49,5) i niewiele brakowało, a straciłaby swoje miejsce, bowiem pojawiła się nowa zawodniczka – Agnieszka Szmytkie z Wrocławia, która osiągnęła rezultat 1:49,9 i zaledwie o 0,4 sekundy przegrała z liderką. Trzecie miejsce zajęła Julianna Kochana-Mazik z wynikiem 1:51,6, który osiągnęła w minioną sobotę. Z podium spadła za to Daria Leczowicz, która poprawiła swój wynik (1:52,6), ale nie wystarczyło to do utrzymania się na „pudle”. Na osłodę pozostało jej zwycięstwo w kategorii juniorek. Wśród seniorek najlepsza była oczywiście Monika Lech, a w kategorii +50 triumfowała Katarzyna Kulwicka z wynikiem 2:00,6.
W rywalizacji Panów dwa pierwsze miejsca się nie zmieniły, ale zarówno zwycięzca Michał Mazik (1:20,5), jak i drugi Mirosław Lech (1:28,3) w ostatnim dniu poprawili swoje czasy. Na podium nie utrzymał się Henryk Domiński, który również zanotował lepszy czas (1:29,4), ale wyprzedził go nowy zawodnik – Krzysztof Mazik, który z czasem 1:29,1 wygrał jednocześnie ketegorię +50. Najlepszym seniorem był oczywiście Michał Mazik, a wśród juniorów Piotr Mendak (1:35,6).
Warto odnotować, że wynik Michała Mazika to rezultat z krajowej czołówki. Podczas tegorocznych krajowych eliminacji do World Games na tym dystansie zająłby tym wynikiem 3. miejsce.
Podium w kategoriach open opanowały dwie rodziny – Mazik i Lech. U panów pierwszy był Michał Mazik, trzeci jego tato Krzysztof, a u pań trzecia była jego żona Julianna. Z kolei najlepszą panią była Monika Lech, a drugi wśród panów był jej mąż Mirosław.
Już za kilka tygodni ruszy halowa edycja Ergowioseł – Rekord Brzegu, tym razem rywalizacja będzie się toczyła na dystansach 500 i 2000 metrów. O szczegółach będziemy informować.
Kobiety – open
1. Monika Lech – Brzeg – 01:49,5
2. Agnieszka Szmytkie – Wrocław – 01:49,9
3. Julianna Kochana-Mazik – Brzeg – 01:51,6
4. Daria Leczowicz – Brzeg – 01:52,4
5. Małgorzata Kotecka – Brzeg – 01:54,4
6. Julia Dzieduszyńska – Brzeg – 01:56,8
7. Katarzyna Kulwicka – Brzeg – 02:00,6
8. Monika Dzwonek – Brzeg – 02:02,7
9. Urszula Kużdżał – Brzeg – 02:04,0
10. Beata Lupa – Brzeg – 02:04,8
11. Beata Guzak – Brzeg – 02:05,1
12. Agata Domańska – Brzeg – 02:06,7
13. Beata Zajączkowska – Brzeg – 02:08,7
14. Iwona Śliwak – Brzeg – 02:09,9
15. Ewa Zajączkowska – Brzeg – 02:11,2
16. Paulina Kowalik – Brzeg – 02:11,6
17. Beata Sieńko – Brzeg – 02:12,7
18. Paulina Adamowicz – Brzeg – 02:14,3
19. Beata Paradnia – Brzeg – 02:14,6
20. Lucyna Królikowska – Kościerzyce – 02:14,6
21. Aniela Damuć – Brzeg – 02:15,0
22. Magdalena Winiarska – Brzeg – 02:15,6
23. Małgorzata Naumowicz – Brzeg – 02:16,1
24. Joanna Piróg – Brzeg – 02:19,1
25. Marzena Rzepa – Brzeg – 02:19,4
26. Ola Smolana – Brzeg – 02:26,1
27. Wioletta Perkowska – Brzeg – 02:32,2
28. Marta Wojtysiak – 02:33,7
29. Jolanta Siemko – Wrocław – 02:35,1
30. Zuzanna Wasylik – Brzeg – 02:55,3
31. Amelia Podosek – 03:00,2
32. Hanna Chmielewska – Namysłów – 03:07,9
33. Vanessa Rutyna – Brzeg – 03:10,0
34. Agata Perkowska – Brzeg – 03:11,8
35. Dominika Szydełko – Brzeg – 03:12,5
36. Roksana Rutyna – Brzeg – 03:12,6
37. Pola Zubrzycka – Brzeg – 03:15,5
38. Julia Chmielewska – Namysłów – 03:50,1
39. Wiktoria Nawrot – Brzeg – 03:54,1
40. Aleksandra Chmielewska – Namysłów – 03:59,8
41. Zofia Lech – Brzeg – 04:41,2
Kobiety – juniorki (do 18 lat, ur. 1999 i młodsze)
1. Daria Leczowicz – Brzeg – 01:52,4
2. Julia Dzieduszyńska – Brzeg – 01:56,8
3. Paulina Kowalik – Brzeg – 02:11,6
4. Paulina Adamowicz – Brzeg – 02:14,3
5. Ola Smolana – Brzeg – 02:26,1
6. Zuzanna Wasylik – Brzeg – 02:55,3
7. Amelia Podosek – 03:00,2
8. Hanna Chmielewska – Namysłów – 03:07,9
9. Vanessa Rutyna – Brzeg – 03:10,0
10. Agata Perkowska – Brzeg – 03:11,8
11. Dominika Szydełko – Brzeg – 03:12,5
12. Roksana Rutyna – Brzeg – 03:12,6
13. Pola Zubrzycka – Brzeg – 03:15,5
14. Julia Chmielewska – Namysłów – 03:50,1
15. Wiktoria Nawrot – Brzeg – 03:54,1
16. Aleksandra Chmielewska – Namysłów – 03:59,8
17. Zofia Lech – Brzeg – 04:41,2
Kobiety – seniorki (od 18 do 50 lat, ur. 1967-1998)
1. Monika Lech – Brzeg – 01:49,5
2. Agnieszka Szmytkie – Wrocław – 01:49,9
3. Julianna Kochana-Mazik – Brzeg – 01:51,6
4. Małgorzata Kotecka – Brzeg – 01:54,4
5. Monika Dzwonek – Brzeg – 02:02,7
6. Urszula Kużdżał – Brzeg – 02:04,0
7. Beata Lupa – Brzeg – 02:04,8
8. Agata Domańska – Brzeg – 02:06,7
9. Beata Zajączkowska – Brzeg – 02:08,7
10. Iwona Śliwak – Brzeg – 02:09,9
11. Beata Sieńko – Brzeg – 02:12,7
12. Beata Paradnia – Brzeg – 02:14,6
13. Lucyna Królikowska – Kościerzyce – 02:14,6
14. Magdalena Winiarska – Brzeg – 02:15,6
15. Małgorzata Naumowicz – Brzeg – 02:16,1
16. Joanna Piróg – Brzeg – 02:19,1
17. Marzena Rzepa – Brzeg – 02:19,4
18. Wioletta Perkowska – Brzeg – 02:32,2
19. Marta Wojtysiak – 02:33,7
20. Jolanta Siemko – Wrocław – 02:35,1
Kobiety – plus 50 (powyżej 50 lat, ur. 1966 i starsze)
1. Katarzyna Kulwicka – Brzeg – 02:00,6
2. Beata Guzak – Brzeg – 02:05,1
3. Ewa Zajączkowska – Brzeg – 02:11,2
4. Aniela Damuć – Brzeg – 02:15,0
Mężczyźni – open
1. Michał Mazik – Brzeg – 01:20,5
2. Mirosław Lech – Brzeg – 01:28,3
3. Krzysztof Mazik – Brzeg – 01:29,1
4. Henryk Domiński – Brzeg – 01:29,4
5. Wiktor Czerep – Brzeg – 01:30,8
6. Przemysław Radosz – Brzeg – 01:31,5
7. Paweł Kozłowski – Brzeg – 01:32,5
8. Maciej Kużdżał – Brzeg – 01:35,2
9. Wojciech Dzieduszyński – Brzeg – 01:35,3
10. Krzysztof Domiński – Brzeg – 01:35,3
11. Ryszard Dzwonek – Brzeg – 01:35,6
12. Piotr Mendak – Brzeg – 01:35,6
13. Łukasz Michalski – Brzeg – 01:36,2
14. Mariusz Gużda – Brzeg – 01:36,3
15. Mateusz Mochniak – Brzeg – 01:36,5
16. Daniel Smuga – Brzeg – 01:36,7
17. Krzysztof Koszałka – Brzeg – 01:37,3
18. Marcin Stefaniszyn – Brzeg – 01:38,3
19. Jerzy Rawski – Brzeg – 01:39,0
20. Rafał Kaczmarek – Radomsko – 01:40,6
21. Artur Cisiński – Brzeg – 01:40,7
22. Tomasz Perkowski – Brzeg – 01:41,4
23. Tomasz Wołoszczuk – Brzeg – 01:42,2
24. Artur Trzciński – Brzeg – 01:43,2
25. Rafał Abel – Brzeg – 01:44,9
26. Wojciech Wójcik – Brzeg – 01:45,1
27. Jacek Kozak – Brzeg – 01:45,2
28. Wojciech Okonkowski – Brzeg – 01:45,8
29. Paweł Burzmiński – 01:46,0
30. Maciej Pszczolarski – Brzeg – 01:46,5
31. Janusz Sternal – Brzeg – 01:46,8
32. Krzysztof Kulwicki – Brzeg – 01:46,9
33. Grzegorz Knap – Dobromierz – 01:47,7
34. Piotr Śliwa – Brzeg – 01:48,6
35. Paweł Chorążyczewski – Brzeg – 01:49,3
36. Oskar Solecki – Brzeg – 01:49,4
37. Paweł Kłyż – 01:49,6
38. Wojciech Tokarz – Brzeg – 01:51,0
39. Zbigniew Guzak – Brzeg – 01:51,0
40. Piotr Siemko – Wrocław – 01:51,4
41. Jakub Frontczak – 01:51,4
42. Paweł Królikiewicz – Brzeg – 01:52,5
43. Michał Kubiak – Inowrocław – 01:52,9
44. Tomasz Szczepański – Brzeg – 01:53,7
45. Nikodem Jacheć – Brzeg – 01:54,2
46. Jacek Zajączkowski – Brzeg – 01:54,9
47. Przemysław Łopatka – Skarbimierz – 01:55,0
48. Sławomir Kurpiel – 01:55,7
49. Łukasz Paluszek – Brzeg – 01:56,2
50. Mateusz Płatek – Brzeg – 01:56,8
51. Krzysztof Kubica – Brzeg – 01:57,3
52. Jerzy Dycfeld – Brzeg – 01:58,2
53. Ryszard Golec – Brzeg – 01:58,3
54. Jarosław Staśkiewicz – Brzeg – 01:59,1
55. Kuba Kacprzak – Radomsko – 01:59,5
56. Dariusz Wołek – 02:00,0
57. Michał Wańko – Brzeg – 02:00,1
58. Bartek Bielecki – Brzezina – 02:00,4
59. Rafał Chrabąszcz – Brzeg – 02:00,6
60. Adam Jasiak – Brzeg – 02:03,3
61. Piotr Gawroński – 02:03,7
62. Marcin Omasta – Brzeg – 02:04,1
63. Marcin Rutyna – 02:06,2
64. Konrad Worczes – Brzeg – 02:06,8
65. Maciej Grycan – Brzeg – 02:07,2
66. Tomasz Banyś – Brzeg – 02:08,8
67. Krzysztof Jędrzejko – 02:09,6
68. Mirosław Gbur – Brzeg – 02:09,7
69. Łukasz Kałuża – Karchowice – 02:17,6
70. Zbigniew Buganik – Brzeg – 02:18,2
71. Bartosz Mrowiec – Brzeg – 02:19,1
72. Dawid Kuczyński – Brzeg – 02:20,4
73. Przemysław Dzieduszyński – Brzeg – 02:22,9
74. Maciej Michalak – Brzeg – 02:24,0
75. Daniel Bielecki – Brzezina – 02:24,1
76. Mateusz Węgłowski – Brzeg – 02:36,8
77. Wiktor Kłyż – 02:40,5
78. Dariusz Kownacki – Brzeg – 02:44,7
79. Alan Brąś – 02:53,1
80. Michał Skalski – 02:56,1
81. Piotr Burzmiński – 03:01,8
82. Piotr Lupa – Brzeg – 03:05,4
83. Piotr Kownacki – Brzeg – 03:08,4
84. Olek Chorążyczewski – Brzeg – 03:08,5
85. Michał Perkowski – Brzeg – 03:13,4
86. Maks Prymerski – Brzeg – 03:22,8
87. Jonatan Bryll – Brzeg – 03:28,1
88. Maksymilian Brymerski – Brzeg – 03:28,9
89. Ksawery Szydełko – Brzeg – 03:49,4
90. Łukasz Stawierski – Wrocław – 03:58,1
91. Krystian Kądzielski – Brzeg – 03:59,3
92. Oskar Sladek – Brzeg – 04:46,4
Mężczyźni – juniorzy (do 18 lat, ur. 1999 i młodsi)
1. Piotr Mendak – Brzeg – 01:35,6
2. Jacek Kozak – Brzeg – 01:45,2
3. Piotr Śliwa – Brzeg – 01:48,6
4. Oskar Solecki – Brzeg – 01:49,4
5. Jakub Frontczak – 01:51,4
6. Tomasz Szczepański – Brzeg – 01:53,7
7. Nikodem Jacheć – Brzeg – 01:54,2
8. Bartek Bielecki – Brzezina – 02:00,4
9. Adam Jasiak – Brzeg – 02:03,3
10. Marcin Omasta – Brzeg – 02:04,1
11. Konrad Worczes – Brzeg – 02:06,8
12. Bartosz Mrowiec – Brzeg – 02:19,1
13. Dawid Kuczyński – Brzeg – 02:20,4
14. Przemysław Dzieduszyński – Brzeg – 02:22,9
15. Maciej Michalak – Brzeg – 02:24,0
16. Daniel Bielecki – Brzezina – 02:24,1
17. Mateusz Węgłowski – Brzeg – 02:36,8
18. Wiktor Kłyż – 02:40,5
19. Dariusz Kownacki – Brzeg – 02:44,7
20. Alan Brąś – 02:53,1
21. Michał Skalski – 02:56,1
22. Piotr Burzmiński – 03:01,8
23. Piotr Lupa – Brzeg – 03:05,4
24. Piotr Kownacki – Brzeg – 03:08,4
25. Olek Chorążyczewski – Brzeg – 03:08,5
26. Michał Perkowski – Brzeg – 03:13,4
27. Maks Prymerski – Brzeg – 03:22,8
28. Jonatan Bryll – Brzeg – 03:28,1
29. Maksymilian Brymerski – Brzeg – 03:28,9
30. Ksawery Szydełko – Brzeg – 03:49,4
31. Oskar Sladek – Brzeg – 04:46,4
Mężczyźni – seniorzy (od 18 do 50 lat, ur. 1967-1998)
1. Michał Mazik – Brzeg – 01:20,5
2. Mirosław Lech – Brzeg – 01:28,3
3. Henryk Domiński – Brzeg – 01:29,4
4. Wiktor Czerep – Brzeg – 01:30,8
5. Przemysław Radosz – Brzeg – 01:31,5
6. Paweł Kozłowski – Brzeg – 01:32,5
7. Maciej Kużdżał – Brzeg – 01:35,2
8. Wojciech Dzieduszyński – Brzeg – 01:35,3
9. Krzysztof Domiński – Brzeg – 01:35,3
10. Ryszard Dzwonek – Brzeg – 01:35,6
11. Łukasz Michalski – Brzeg – 01:36,2
12. Mariusz Gużda – Brzeg – 01:36,3
13. Mateusz Mochniak – Brzeg – 01:36,5
14. Daniel Smuga – Brzeg – 01:36,7
15. Krzysztof Koszałka – Brzeg – 01:37,3
16. Marcin Stefaniszyn – Brzeg – 01:38,3
17. Jerzy Rawski – Brzeg – 01:39,0
18. Rafał Kaczmarek – Radomsko – 01:40,6
19. Artur Cisiński – Brzeg – 01:40,7
20. Tomasz Perkowski – Brzeg – 01:41,4
21. Tomasz Wołoszczuk – Brzeg – 01:42,2
22. Artur Trzciński – Brzeg – 01:43,2
23. Rafał Abel – Brzeg – 01:44,9
24. Wojciech Wójcik – Brzeg – 01:45,1
25. Wojciech Okonkowski – Brzeg – 01:45,8
26. Paweł Burzmiński – 01:46,0
27. Maciej Pszczolarski – Brzeg – 01:46,5
28. Grzegorz Knap – Dobromierz – 01:47,7
29. Paweł Chorążyczewski – Brzeg – 01:49,3
30. Paweł Kłyż – 01:49,6
31. Wojciech Tokarz – Brzeg – 01:51,0
32. Piotr Siemko – Wrocław – 01:51,4
33. Paweł Królikiewicz – Brzeg – 01:52,5
34. Michał Kubiak – Inowrocław – 01:52,9
35. Przemysław Łopatka – Skarbimierz – 01:55,0
36. Sławomir Kurpiel – 01:55,7
37. Łukasz Paluszek – Brzeg – 01:56,2
38. Mateusz Płatek – Brzeg – 01:56,8
39. Krzysztof Kubica – Brzeg – 01:57,3
40. Jarosław Staśkiewicz – Brzeg – 01:59,1
41. Kuba Kacprzak – Radomsko – 01:59,5
42. Dariusz Wołek – 02:00,0
43. Michał Wańko – Brzeg – 02:00,1
44. Rafał Chrabąszcz – Brzeg – 02:00,6
45. Piotr Gawroński – 02:03,7
46. Marcin Rutyna – 02:06,2
47. Maciej Grycan – Brzeg – 02:07,2
48. Tomasz Banyś – Brzeg – 02:08,8
49. Krzysztof Jędrzejko – 02:09,6
50. Mirosław Gbur – Brzeg – 02:09,7
51. Łukasz Kałuża – Karchowice – 02:17,6
52. Zbigniew Buganik – Brzeg – 02:18,2
53. Łukasz Stawierski – Wrocław – 03:58,1
54. Krystian Kądzielski – Brzeg – 03:59,3
Mężczyźni – oldboje (powyżej 50 lat, ur. 1966 i starsi)
1. Krzysztof Mazik – Brzeg – 01:29,1
2. Janusz Sternal – Brzeg – 01:46,8
3. Krzysztof Kulwicki – Brzeg – 01:46,9
4. Zbigniew Guzak – Brzeg – 01:51,0
5. Jacek Zajączkowski – Brzeg – 01:54,9
6. Jerzy Dycfeld – Brzeg – 01:58,2
7. Ryszard Golec – Brzeg – 01:58,3