Ergowiosła Rekord Brzegu – Pierwsza edycja zakończona

0
343

Zakończyła się rywalizacja w pierwszej edycji zawodów Ergowiosła – Rekord Brzegu. Na Marinie duża druga amatorów tego sportu ostatni raz mierzyła się z najlepszymi wynikami na 500 metrów. Liderzy klasyfikacji Pań i Panów obronili swoje pozycje, przetasowania były za to za ich plecami oraz w czołówkach poszczególnych kategorii wiekowych. Zwycięzcami pierwszej edycji zostali Monika Lech i Michał Mazik.


Wśród Pań Monika Lech nie poprawiła tym razem swojego wyniku (1:49,5) i niewiele brakowało, a straciłaby swoje miejsce, bowiem pojawiła się nowa zawodniczka – Agnieszka Szmytkie z Wrocławia, która osiągnęła rezultat 1:49,9 i zaledwie o 0,4 sekundy przegrała z liderką. Trzecie miejsce zajęła Julianna Kochana-Mazik z wynikiem 1:51,6, który osiągnęła w minioną sobotę. Z podium spadła za to Daria Leczowicz, która poprawiła swój wynik (1:52,6), ale nie wystarczyło to do utrzymania się na „pudle”. Na osłodę pozostało jej zwycięstwo w kategorii juniorek. Wśród seniorek najlepsza była oczywiście Monika Lech, a w kategorii +50 triumfowała Katarzyna Kulwicka z wynikiem 2:00,6.

W rywalizacji Panów dwa pierwsze miejsca się nie zmieniły, ale zarówno zwycięzca Michał Mazik (1:20,5), jak i drugi Mirosław Lech (1:28,3) w ostatnim dniu poprawili swoje czasy. Na podium nie utrzymał się Henryk Domiński, który również zanotował lepszy czas (1:29,4), ale wyprzedził go nowy zawodnik – Krzysztof Mazik, który z czasem 1:29,1 wygrał jednocześnie ketegorię +50. Najlepszym seniorem był oczywiście Michał Mazik, a wśród juniorów Piotr Mendak (1:35,6).

Warto odnotować, że wynik Michała Mazika to rezultat z krajowej czołówki. Podczas tegorocznych krajowych eliminacji do World Games na tym dystansie zająłby tym wynikiem 3. miejsce.

Podium w kategoriach open opanowały dwie rodziny – Mazik i Lech. U panów pierwszy był Michał Mazik, trzeci jego tato Krzysztof, a u pań trzecia była jego żona Julianna. Z kolei najlepszą panią była Monika Lech, a drugi wśród panów był jej mąż Mirosław.

Już za kilka tygodni ruszy halowa edycja Ergowioseł – Rekord Brzegu, tym razem rywalizacja będzie się toczyła na dystansach 500 i 2000 metrów. O szczegółach będziemy informować.

 

Kobiety – open

1. Monika Lech – Brzeg – 01:49,5

2. Agnieszka Szmytkie – Wrocław – 01:49,9

3. Julianna Kochana-Mazik – Brzeg – 01:51,6

4. Daria Leczowicz – Brzeg – 01:52,4

5. Małgorzata Kotecka – Brzeg – 01:54,4

6. Julia Dzieduszyńska – Brzeg – 01:56,8

7. Katarzyna Kulwicka – Brzeg – 02:00,6

8. Monika Dzwonek – Brzeg – 02:02,7

9. Urszula Kużdżał – Brzeg – 02:04,0

10. Beata Lupa – Brzeg – 02:04,8

11. Beata Guzak – Brzeg – 02:05,1

12. Agata Domańska – Brzeg – 02:06,7

13. Beata Zajączkowska – Brzeg – 02:08,7

14. Iwona Śliwak – Brzeg – 02:09,9

15. Ewa Zajączkowska – Brzeg – 02:11,2

16. Paulina Kowalik – Brzeg – 02:11,6

17. Beata Sieńko – Brzeg – 02:12,7

18. Paulina Adamowicz – Brzeg – 02:14,3

19. Beata Paradnia – Brzeg – 02:14,6

20. Lucyna Królikowska – Kościerzyce – 02:14,6

21. Aniela Damuć – Brzeg – 02:15,0

22. Magdalena Winiarska – Brzeg – 02:15,6

23. Małgorzata Naumowicz – Brzeg – 02:16,1

24. Joanna Piróg – Brzeg – 02:19,1

25. Marzena Rzepa – Brzeg – 02:19,4

26. Ola Smolana – Brzeg – 02:26,1

27. Wioletta Perkowska – Brzeg – 02:32,2

28. Marta Wojtysiak – 02:33,7

29. Jolanta Siemko – Wrocław – 02:35,1

30. Zuzanna Wasylik – Brzeg – 02:55,3

31. Amelia Podosek – 03:00,2

32. Hanna Chmielewska – Namysłów – 03:07,9

33. Vanessa Rutyna – Brzeg – 03:10,0

34. Agata Perkowska – Brzeg – 03:11,8

35. Dominika Szydełko – Brzeg – 03:12,5

36. Roksana Rutyna – Brzeg – 03:12,6

37. Pola Zubrzycka – Brzeg – 03:15,5

38. Julia Chmielewska – Namysłów – 03:50,1

39. Wiktoria Nawrot – Brzeg – 03:54,1

40. Aleksandra Chmielewska – Namysłów – 03:59,8

41. Zofia Lech – Brzeg – 04:41,2

Kobiety – juniorki (do 18 lat, ur. 1999 i młodsze)

1. Daria Leczowicz – Brzeg – 01:52,4

2. Julia Dzieduszyńska – Brzeg – 01:56,8

3. Paulina Kowalik – Brzeg – 02:11,6

4. Paulina Adamowicz – Brzeg – 02:14,3

5. Ola Smolana – Brzeg – 02:26,1

6. Zuzanna Wasylik – Brzeg – 02:55,3

7. Amelia Podosek – 03:00,2

8. Hanna Chmielewska – Namysłów – 03:07,9

9. Vanessa Rutyna – Brzeg – 03:10,0

10. Agata Perkowska – Brzeg – 03:11,8

11. Dominika Szydełko – Brzeg – 03:12,5

12. Roksana Rutyna – Brzeg – 03:12,6

13. Pola Zubrzycka – Brzeg – 03:15,5

14. Julia Chmielewska – Namysłów – 03:50,1

15. Wiktoria Nawrot – Brzeg – 03:54,1

16. Aleksandra Chmielewska – Namysłów – 03:59,8

17. Zofia Lech – Brzeg – 04:41,2

Kobiety – seniorki (od 18 do 50 lat, ur. 1967-1998)

1. Monika Lech – Brzeg – 01:49,5

2. Agnieszka Szmytkie – Wrocław – 01:49,9

3. Julianna Kochana-Mazik – Brzeg – 01:51,6

4. Małgorzata Kotecka – Brzeg – 01:54,4

5. Monika Dzwonek – Brzeg – 02:02,7

6. Urszula Kużdżał – Brzeg – 02:04,0

7. Beata Lupa – Brzeg – 02:04,8

8. Agata Domańska – Brzeg – 02:06,7

9. Beata Zajączkowska – Brzeg – 02:08,7

10. Iwona Śliwak – Brzeg – 02:09,9

11. Beata Sieńko – Brzeg – 02:12,7

12. Beata Paradnia – Brzeg – 02:14,6

13. Lucyna Królikowska – Kościerzyce – 02:14,6

14. Magdalena Winiarska – Brzeg – 02:15,6

15. Małgorzata Naumowicz – Brzeg – 02:16,1

16. Joanna Piróg – Brzeg – 02:19,1

17. Marzena Rzepa – Brzeg – 02:19,4

18. Wioletta Perkowska – Brzeg – 02:32,2

19. Marta Wojtysiak – 02:33,7

20. Jolanta Siemko – Wrocław – 02:35,1

Kobiety – plus 50 (powyżej 50 lat, ur. 1966 i starsze)

1. Katarzyna Kulwicka – Brzeg – 02:00,6

2. Beata Guzak – Brzeg – 02:05,1

3. Ewa Zajączkowska – Brzeg – 02:11,2

4. Aniela Damuć – Brzeg – 02:15,0

Mężczyźni – open

1. Michał Mazik – Brzeg – 01:20,5

2. Mirosław Lech – Brzeg – 01:28,3

3. Krzysztof Mazik – Brzeg – 01:29,1

4. Henryk Domiński – Brzeg – 01:29,4

5. Wiktor Czerep – Brzeg – 01:30,8

6. Przemysław Radosz – Brzeg – 01:31,5

7. Paweł Kozłowski – Brzeg – 01:32,5

8. Maciej Kużdżał – Brzeg – 01:35,2

9. Wojciech Dzieduszyński – Brzeg – 01:35,3

10. Krzysztof Domiński – Brzeg – 01:35,3

11. Ryszard Dzwonek – Brzeg – 01:35,6

12. Piotr Mendak – Brzeg – 01:35,6

13. Łukasz Michalski – Brzeg – 01:36,2

14. Mariusz Gużda – Brzeg – 01:36,3

15. Mateusz Mochniak – Brzeg – 01:36,5

16. Daniel Smuga – Brzeg – 01:36,7

17. Krzysztof Koszałka – Brzeg – 01:37,3

18. Marcin Stefaniszyn – Brzeg – 01:38,3

19. Jerzy Rawski – Brzeg – 01:39,0

20. Rafał Kaczmarek – Radomsko – 01:40,6

21. Artur Cisiński – Brzeg – 01:40,7

22. Tomasz Perkowski – Brzeg – 01:41,4

23. Tomasz Wołoszczuk – Brzeg – 01:42,2

24. Artur Trzciński – Brzeg – 01:43,2

25. Rafał Abel – Brzeg – 01:44,9

26. Wojciech Wójcik – Brzeg – 01:45,1

27. Jacek Kozak – Brzeg – 01:45,2

28. Wojciech Okonkowski – Brzeg – 01:45,8

29. Paweł Burzmiński – 01:46,0

30. Maciej Pszczolarski – Brzeg – 01:46,5

31. Janusz Sternal – Brzeg – 01:46,8

32. Krzysztof Kulwicki – Brzeg – 01:46,9

33. Grzegorz Knap – Dobromierz – 01:47,7

34. Piotr Śliwa – Brzeg – 01:48,6

35. Paweł Chorążyczewski – Brzeg – 01:49,3

36. Oskar Solecki – Brzeg – 01:49,4

37. Paweł Kłyż – 01:49,6

38. Wojciech Tokarz – Brzeg – 01:51,0

39. Zbigniew Guzak – Brzeg – 01:51,0

40. Piotr Siemko – Wrocław – 01:51,4

41. Jakub Frontczak – 01:51,4

42. Paweł Królikiewicz – Brzeg – 01:52,5

43. Michał Kubiak – Inowrocław – 01:52,9

44. Tomasz Szczepański – Brzeg – 01:53,7

45. Nikodem Jacheć – Brzeg – 01:54,2

46. Jacek Zajączkowski – Brzeg – 01:54,9

47. Przemysław Łopatka – Skarbimierz – 01:55,0

48. Sławomir Kurpiel – 01:55,7

49. Łukasz Paluszek – Brzeg – 01:56,2

50. Mateusz Płatek – Brzeg – 01:56,8

51. Krzysztof Kubica – Brzeg – 01:57,3

52. Jerzy Dycfeld – Brzeg – 01:58,2

53. Ryszard Golec – Brzeg – 01:58,3

54. Jarosław Staśkiewicz – Brzeg – 01:59,1

55. Kuba Kacprzak – Radomsko – 01:59,5

56. Dariusz Wołek – 02:00,0

57. Michał Wańko – Brzeg – 02:00,1

58. Bartek Bielecki – Brzezina – 02:00,4

59. Rafał Chrabąszcz – Brzeg – 02:00,6

60. Adam Jasiak – Brzeg – 02:03,3

61. Piotr Gawroński – 02:03,7

62. Marcin Omasta – Brzeg – 02:04,1

63. Marcin Rutyna – 02:06,2

64. Konrad Worczes – Brzeg – 02:06,8

65. Maciej Grycan – Brzeg – 02:07,2

66. Tomasz Banyś – Brzeg – 02:08,8

67. Krzysztof Jędrzejko – 02:09,6

68. Mirosław Gbur – Brzeg – 02:09,7

69. Łukasz Kałuża – Karchowice – 02:17,6

70. Zbigniew Buganik – Brzeg – 02:18,2

71. Bartosz Mrowiec – Brzeg – 02:19,1

72. Dawid Kuczyński – Brzeg – 02:20,4

73. Przemysław Dzieduszyński – Brzeg – 02:22,9

74. Maciej Michalak – Brzeg – 02:24,0

75. Daniel Bielecki – Brzezina – 02:24,1

76. Mateusz Węgłowski – Brzeg – 02:36,8

77. Wiktor Kłyż – 02:40,5

78. Dariusz Kownacki – Brzeg – 02:44,7

79. Alan Brąś – 02:53,1

80. Michał Skalski – 02:56,1

81. Piotr Burzmiński – 03:01,8

82. Piotr Lupa – Brzeg – 03:05,4

83. Piotr Kownacki – Brzeg – 03:08,4

84. Olek Chorążyczewski – Brzeg – 03:08,5

85. Michał Perkowski – Brzeg – 03:13,4

86. Maks Prymerski – Brzeg – 03:22,8

87. Jonatan Bryll – Brzeg – 03:28,1

88. Maksymilian Brymerski – Brzeg – 03:28,9

89. Ksawery Szydełko – Brzeg – 03:49,4

90. Łukasz Stawierski – Wrocław – 03:58,1

91. Krystian Kądzielski – Brzeg – 03:59,3

92. Oskar Sladek – Brzeg – 04:46,4

Mężczyźni – juniorzy (do 18 lat, ur. 1999 i młodsi)

1. Piotr Mendak – Brzeg – 01:35,6

2. Jacek Kozak – Brzeg – 01:45,2

3. Piotr Śliwa – Brzeg – 01:48,6

4. Oskar Solecki – Brzeg – 01:49,4

5. Jakub Frontczak – 01:51,4

6. Tomasz Szczepański – Brzeg – 01:53,7

7. Nikodem Jacheć – Brzeg – 01:54,2

8. Bartek Bielecki – Brzezina – 02:00,4

9. Adam Jasiak – Brzeg – 02:03,3

10. Marcin Omasta – Brzeg – 02:04,1

11. Konrad Worczes – Brzeg – 02:06,8

12. Bartosz Mrowiec – Brzeg – 02:19,1

13. Dawid Kuczyński – Brzeg – 02:20,4

14. Przemysław Dzieduszyński – Brzeg – 02:22,9

15. Maciej Michalak – Brzeg – 02:24,0

16. Daniel Bielecki – Brzezina – 02:24,1

17. Mateusz Węgłowski – Brzeg – 02:36,8

18. Wiktor Kłyż – 02:40,5

19. Dariusz Kownacki – Brzeg – 02:44,7

20. Alan Brąś – 02:53,1

21. Michał Skalski – 02:56,1

22. Piotr Burzmiński – 03:01,8

23. Piotr Lupa – Brzeg – 03:05,4

24. Piotr Kownacki – Brzeg – 03:08,4

25. Olek Chorążyczewski – Brzeg – 03:08,5

26. Michał Perkowski – Brzeg – 03:13,4

27. Maks Prymerski – Brzeg – 03:22,8

28. Jonatan Bryll – Brzeg – 03:28,1

29. Maksymilian Brymerski – Brzeg – 03:28,9

30. Ksawery Szydełko – Brzeg – 03:49,4

31. Oskar Sladek – Brzeg – 04:46,4

Mężczyźni – seniorzy (od 18 do 50 lat, ur. 1967-1998)

1. Michał Mazik – Brzeg – 01:20,5

2. Mirosław Lech – Brzeg – 01:28,3

3. Henryk Domiński – Brzeg – 01:29,4

4. Wiktor Czerep – Brzeg – 01:30,8

5. Przemysław Radosz – Brzeg – 01:31,5

6. Paweł Kozłowski – Brzeg – 01:32,5

7. Maciej Kużdżał – Brzeg – 01:35,2

8. Wojciech Dzieduszyński – Brzeg – 01:35,3

9. Krzysztof Domiński – Brzeg – 01:35,3

10. Ryszard Dzwonek – Brzeg – 01:35,6

11. Łukasz Michalski – Brzeg – 01:36,2

12. Mariusz Gużda – Brzeg – 01:36,3

13. Mateusz Mochniak – Brzeg – 01:36,5

14. Daniel Smuga – Brzeg – 01:36,7

15. Krzysztof Koszałka – Brzeg – 01:37,3

16. Marcin Stefaniszyn – Brzeg – 01:38,3

17. Jerzy Rawski – Brzeg – 01:39,0

18. Rafał Kaczmarek – Radomsko – 01:40,6

19. Artur Cisiński – Brzeg – 01:40,7

20. Tomasz Perkowski – Brzeg – 01:41,4

21. Tomasz Wołoszczuk – Brzeg – 01:42,2

22. Artur Trzciński – Brzeg – 01:43,2

23. Rafał Abel – Brzeg – 01:44,9

24. Wojciech Wójcik – Brzeg – 01:45,1

25. Wojciech Okonkowski – Brzeg – 01:45,8

26. Paweł Burzmiński – 01:46,0

27. Maciej Pszczolarski – Brzeg – 01:46,5

28. Grzegorz Knap – Dobromierz – 01:47,7

29. Paweł Chorążyczewski – Brzeg – 01:49,3

30. Paweł Kłyż – 01:49,6

31. Wojciech Tokarz – Brzeg – 01:51,0

32. Piotr Siemko – Wrocław – 01:51,4

33. Paweł Królikiewicz – Brzeg – 01:52,5

34. Michał Kubiak – Inowrocław – 01:52,9

35. Przemysław Łopatka – Skarbimierz – 01:55,0

36. Sławomir Kurpiel – 01:55,7

37. Łukasz Paluszek – Brzeg – 01:56,2

38. Mateusz Płatek – Brzeg – 01:56,8

39. Krzysztof Kubica – Brzeg – 01:57,3

40. Jarosław Staśkiewicz – Brzeg – 01:59,1

41. Kuba Kacprzak – Radomsko – 01:59,5

42. Dariusz Wołek – 02:00,0

43. Michał Wańko – Brzeg – 02:00,1

44. Rafał Chrabąszcz – Brzeg – 02:00,6

45. Piotr Gawroński – 02:03,7

46. Marcin Rutyna – 02:06,2

47. Maciej Grycan – Brzeg – 02:07,2

48. Tomasz Banyś – Brzeg – 02:08,8

49. Krzysztof Jędrzejko – 02:09,6

50. Mirosław Gbur – Brzeg – 02:09,7

51. Łukasz Kałuża – Karchowice – 02:17,6

52. Zbigniew Buganik – Brzeg – 02:18,2

53. Łukasz Stawierski – Wrocław – 03:58,1

54. Krystian Kądzielski – Brzeg – 03:59,3

Mężczyźni – oldboje (powyżej 50 lat, ur. 1966 i starsi)

1. Krzysztof Mazik – Brzeg – 01:29,1

2. Janusz Sternal – Brzeg – 01:46,8

3. Krzysztof Kulwicki – Brzeg – 01:46,9

4. Zbigniew Guzak – Brzeg – 01:51,0

5. Jacek Zajączkowski – Brzeg – 01:54,9

6. Jerzy Dycfeld – Brzeg – 01:58,2

7. Ryszard Golec – Brzeg – 01:58,3