Nieznaczna wygrana Olimpu w pojedynku z Kątami Wrocławskimi

0
Materiał wyborczy KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA DAMIAN MACHETA

UKS Kąty Wrocławskie zajmuje w tabeli rozgrywek 12 pozycję Olimp Grodków po 7 kolejkach plasuje się na 3 lokacie. Wydawać by się mogło, że atut gry przed własną publicznością oraz różnice punktowe sprawią że sobotni mecz będzie dla grodkowian przyjemnym spacerkiem. Nic z tych rzeczy team gości postawił trudne warunki gospodarzom spotkania, którzy musieli się sporo napocić, by skutecznie utrzymywać przewagę bramkową, niemal przez cały mecz.

Zespół z Kątów Wrocławskich prowadził w tym spotkaniu tylko raz otwierając wynik spotkania, później do głosu doszli gospodarze gdzie niezłą skutecznością popisywał się Paweł Chmiel rzucając w pierwszej połowie 6 bramek dla swojej drużyny, pierwsza część spotkania po bezbarwnej grze kończy się trzema bramkami przewagi dla grodkowian 10-7.

Druga połowa spotkania była podobna do pierwszych trzydziestu minut, choć trenerzy dokonali paru korekt, na boisku pojawili się zmiennicy. Sforsowanie bramki stanowiło problem, dochodziły do tego błędy własne. Pomimo tego grodkowianie nadal kontrolowali przebieg spotkania a znajdowanie drogi do bramki rywali wziął na swoje barki Paweł Prokop zdobywając w tej części meczu 6 bramek.

W 54. minucie Olimp prowadząc 23:19 pozwolił sobie na przestój, co skrzętnie zaczął wykorzystywać zespół gości, zmniejszając dystans bramkowy do swoich przeciwników na jedną bramkę. W 59. minucie dobrze rozegrana akcja zakończyła się faulem, niezawodny w takich sytuacjach Paweł Prokop z zimną krwią zdobywa bramkę ustalając wynik na 24:22. Przed Olimpem trudniejsze spotkania, sztab szkoleniowy grodkowian ma dużo pracy w poprawie gry swoich zawodników. Pochwalić należy zespół gości za ambicję, i nieustępliwość i właśnie ta postawa narobiła grodkowianom trochę kłopotu.

UKS Olimp Grodków – UKS GOKiS Kąty Wrocławskie 24:22 (10:7)

Olimp: Młoczyński, Muszak – Maciejewski 5, Koszyk, Żubrowski, Hertel, Chmiel 7, Prokop 6, Kolanko 4, Starczewski, Świerczyński 1, Mierzwiński 1, Ogorzelec, Urban, Kulej, Turyniewicz. Trenerzy: Grzegorz Malinowski, Piotr Mieszkowski. Kary: 6 minut. Karne: 5/3

Kąty Wrocławskie: Grzesiak, Jarząbek – Krekora, Łuczak 1, Jaworski, Malawski 1, Kazimierczak 5, Łapczyński, Nowak, Mnitowski, Serafin, Jarząbek 8, Ostrówka 2, Ryba 1, Jeruszka 4. Trener: Jerzy Dyrkacz. Kary: 4 minuty Karne: 6/3

Sędziowie: Paweł Justyniak – Bielsko-Biała i Wojciech Kasznia – Czechowice-Dziedzice.
Delegat ZPRP: Ryszard Klimkowicz – Opole, Widzów: 292