Trójki Ostrovii i nieskuteczność Stalówek

0
Koszykarki Stali Brzeg zmierzyły się z rezerwami ekstraklasowej Ostrovii Ostrów Wlkp. w ramach rozgrywek II ligi koszykarek. Stalówki nie były faworytkami, ale spisały się na tle rywalek całkiem pozytywnie, zabrakło skuteczności, na co z kolei nie mogły narzekać przyjezdne, które trafiły aż 9 rzutów za trzy punkty.
Początek spotkania nie wyglądał dobrze dla brzeżanek, bowiem przegrywały one dość szybko 0:7. O czas poprosił wówczas trener Arkadiusz Ulok. Po wznowieniu gry trafiła Wiktoria Wiśniowska, po chwili Aleksandra Błasiak i ponownie “Wiśnia” ale za trzy i było 7:7. Stalówki złapały wiatr w żagle i utrzymywały wynik w pobliżu remisu. Z gry w tej kwarcie trafiła jeszcze Magda Libront, która chwilę wcześniej wykorzystała dwa rzuty wolne. W końcówce kwarty na linii rzutów wolnych stawały jeszcze Patrycja Łojek i Ola Błasiak, obie panie nie myliły się z “osobowych”. Po 10 minutach gry 17:22 na korzyść rywalek.
Po krótkiej przerwie nastąpił koncert “trójkowy” Ostrovii. W tej kwarcie koszykarki z Ostrowa Wlkp. aż czterokrotnie trafiły zza linii 6,75. Nasza drużyna punkty zdobywała zazwyczaj z linii rzutów wolnych, niestety wiele naszych akcji podkoszowych było nieskutecznych. Po 20 minutach gry rywalki prowadziły 42:31.
W przerwie meczu odbył się tradycyjny konkurs rzutowy, a do wygrania było 100 zł i… po raz pierwszy od trzech sezonów poznaliśmy zwycięzcę. Został nim Kuba, który trafił do kosza ze wskazanej odległości.

Zwycięzca konkursu rzutowego Kuba wraz z prezesem Stali Brzeg Mariuszem Kolektą
Po przerwie koszykarki Stali Brzeg podkręciły tempo i wygrały tę część meczu 19:16. Trójkami popisały się Wiktoria Wiśniowska i Patrycja Łojek. Punkty ponadto zdobyły Natalia Szymczak oraz Wiktoria Janiec. Nasze zawodniczki ze stanu 43:58 zmniejszyły stratę do 50:58.
Ostatnia kwarta miała więc przynieść rozstrzygnięcie. Niestety, jej początek należał do rywalek, które dość szybko zdobyły 7 oczek z rzędu. Stalówki odpowiedziały trójką Patrycji Łojek. Od stanu 58:69 punkty już tylko zdobywały rywalki, które ostatecznie zwyciężyły w Brzegu 76:58.
“ – Absolutnie nie mam żadnych pretensji do dziewczyn. Podjęły walkę, wciąż uczą się koszykówki na tym poziomie. Mamy całkowicie nowy i młody zespół, a każdy taki mecz w tym sezonie to dla nich cenne doświadczenie. Potrzebujemy czasu i cierpliwości, nie wywołujemy na drużynie żadnej presji. Dziś zabrakło skuteczności w wydawałoby się prostych i klarownych sytuacjach, ale jednak nie trafialiśmy. Rywalki z kolei rzuciły nam 9 trójek i zasłużenie wygrały. My myślimy już o kolejnym meczu. “ – powiedział po meczu drugi trener i prezes klubu Mariusz Kolekta.
Następne spotkanie w Brzegu koszykarki Stali Brzeg rozegrają 9 grudnia br. o godzinie 14:30, a rywalkami Stalówek będzie zespół Wichosia Jelenia Góra. Za tydzień nasze zawodniczki zagrają z Ostrovią na wyjeździe mecz rewanżowy.
W środę zespół do lat 18 prowadzony przez Arkadiusza Uloka zagra w Wiśle, z kolei we wtorek 5 grudnia zespół Stali Brzeg do lat 22 prowadzony przez Mariusza Kolektę zmierzy się na wyjeździe w Strzelcach Opolskich.
KSK Stal Brzeg – Ostrovia Ostrów Wlkp. 58:76 (17:22, 14:20, 19:16, 8:18)
Stal: Wiktoria Wiśniowska 16, Patrycja Łojek 16, Aleksandra Błasiak 9, Wiktoria Janiec 8, Magda Libront 7, Natalia Szymczak 2, Wiktoria Stala 0, Anna Międzybrodzka 0, Agnieszka Wierzbicka 0, Dominika Soroka 0, Angelika Muszyńska. Trenerzy: Arkadiusz Ulok, Mariusz Kolekta.