Drużyna z PSP nr 5 w Brzegu z awansem do finału Opolszczyzny

0

Uczennice z PSP nr 5 w Brzegu rozegrały w poniedziałek (27.11) półfinał wojewódzki w piłce ręcznej. Zawody odbyły się w Tułowicach. Oprócz gospodyń (powiat opolski) i brzeżanek, do rywalizacji stanęły także drużyny z Kędzierzyna Koźla (powiat kozielski) i Rudnik (powiat oleski).


W walce o prawo gry w finale, do końca turnieju liczyły się 3 drużyny. W pierwszym meczu tułowiczanki zdecydowanie pokonały zawodniczki z PSP nr 12 w Kędzierzynie-Koźlu. Do rywalizacji w drugim spotkaniu stanęły brzeżanki i po ciężkiej walce pokonały PSP Rudniki, z wynikiem 8-6. W trzecim meczu doszło do niespodzianki. Drużyna SP Tułowice, grająca w opolskiej lidze piłki ręcznej, uległa drużynie z Rudnik jedną bramką.

W czwartym pojedynku brzeskie zawodniczki rozgromiły PSP nr 12 z Kędzierzyna-Koźla – miażdżącą przewagą 18-2. Piąty mecz decydował o tym kto zagra w finałach, które odbędą się już 11. grudnia w Grodkowie. Spotkały się w nim tułowiczanki i brzeżanki. Do stanu 8-7 pojedynek był wyrównany. Jednak końcówka należała do zawodniczek z Brzegu, które ostatecznie zwyciężyły 12-7. Warto zauważyć, że brzeżanki na co dzień trenują i grają w koszykówkę, a piłka ręczna jest jedynie dyscypliną uzupełniającą. Drużyna pokazała jednak klasę i jej forma daje nadzieję na udany start w turnieju finałowym.

PSP 5 Brzeg (9 pkt, 36-15). Skład drużyny: (w dolnym rzędzie od lewej) Kamila Gubernat, Martyna Gorszczuk, Paulina Wionczek, Aleksandra Guzenda, Martyna Michalska, Wiktoria Kocimska, Klaudia Drozd, (w górnym rzędzie – stojącym): Mariusz Andruchowicz (opiekun), Zofia Wierzbicka, Emilia Mrowiec, Wiktoria Walczak, Sandra Surdyka i Julia Dzieduszyńska.