Rewelacyjne starty Natalii Bajor i Michała Galasa na Mistrzostwach Dolnego Śląska

0
Materiał wyborczy Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość
Materiał wyborczy KWW Krzysztofa Grabowieckiego
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA

Za nami Indywidualne Mistrzostwa Dolnego Śląska seniorów w tenisie stołowym. Zawody odbyły się w niedzielę (11.02) w hali sportowej im. Andrzeja Grubby w Brzegu Dolnym. Brzeżanie: Natalia Bajor (KU AZS Wrocław) i Michał Galas (LKS Odra Głoska) mogą pochwalić się kolejnymi trofeami i naprawdę bardzo dobrymi startami.

W mistrzostwach wystartowało 20 zawodniczek i 51 zawodników, w tym dwoje brzeżan: Natalia Bajor (reprezentująca ekstraklasowy KU AZS UE Wrocław) i Michał Galas z 1-ligowego LKS Odra Głoska. Oboje wystartowali we wszystkich rozgrywanych konkurencjach (gra pojedyncza, gra podwójna i gra mieszana).

Swoisty rekord ustanowiła Natalia Bajor, która została mistrzynią Dolnego Śląska została we wszystkich 3. Konkurencjach, w których wystartowała. W grze pojedynczej w finale pokonała 3-1 koleżankę klubową Katarzynę Węgrzyn. W grze podwójnej, wspólnie z inną koleżanka klubową Sandrą Wabik wygrały 3-0 z parą gospodyń z MKS Rokita Brzeg Dolny: Aleksandrą Wiśniewską i Agnieszką Kwiatkowską. W grze mieszanej natomiast, wspólnie z Nestorem Wasylkowskim (LKS Odra Głoska) pokonali w finale 3-1 parę: Michał Galas i Sandra Wabik.

Michał Galas też się spisał bardzo dobrze, wywalczając srebrny medal w grze mieszanej i brąz w grze pojedynczej. Ponadto w grze podwójnej, wspólnie z Nestorem Wasylkowskim sklasyfikowani zostali na miejscach dzielonych 5-8. W finale singla mężczyzn Nestor Wasylkowski pokonał 3-2 Jakuba Załuskiego (niestowarzyszony). W finale debla seniorów Piotr Bereziuk (niestowarzyszony) i Rafał Dworakowski (UKS Dwunastka Wrocław) pokonali 3-1 parę Maciej Łuczyk i Paweł Lisiecki (obaj KTS Wolbromek).

Natalia i Michał zapewnili sobie udział w 86 Indywidualnych Mistrzostwach Polski, które w dniach 02-04 marca zostaną rozegrane w Wielkopolsce (Raszków). Natalia wystartuje tam z numerem 4 za Li Qian, Natalia Partyką i Katarzyną Grzybowską – Franc, a Michał z numerem 31.