Materiał wyborczy KWW Krzysztofa Grabowieckiego
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KWW ŁĄCZY NAS BRZEG - GRZEGORZ CHRZANOWSKI
Materiał wyborczy Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość

Po dwóch ostatnich lepszych wstępach w których Brzeżanie osiągnęli zwycięstwo oraz remis w sobotnim spotkaniu musieli uznać wyższość gospodarzy. Zawodnicy Orlika osiągnęli szesnastą porażkę w obecnym sezonie. Gospodarze – zespół Dziewiątki Legnica bezpośredni rywal Orlika oddala się od zespołu z Brzegu.

Mecz rozpoczął wprawdzie od wyrównanej gry, ale to gospodarze pierwsi wyszli na prowadzenie. Brzeżanie nie składali broni i z całych sił starali się dogonić legniczan. W 20. minucie Szyba z Dziewiątki nie wykorzystał rzutu karnego przyznanego przez sędziów. Przestrzelony karny dał sygnał przyjezdnym do ataku, najpierw Pieńczewski doprowadza do remisu 10:10, a następne dwa trafienia tego zawodnika pozwalają na osiągnięcie jednobramkowego prowadzenia 11:12. Niestety ostatnie minuty pierwszej połowy należą do gospodarzy, którzy kończą wygraną 17:15.

Na początku drugiej części spotkania Orlik rzucił rękawicę, próbując podjąć walkę z rywalem. W 38. minucie Orlik przegrywał jedynie jedną bramką 20:19, lecz kolejne minuty należały już do gospodarzy, którzy osiągnęli trzybramkową przewagę. Od 47. minuty przez kolejne siedem minut podopieczni Pawła Pietraszka bez powodzenia szturmowali bramkę rywali. W zespole z Brzegu wywołało to nerwową atmosferę, najpierw czerwoną kartkę otrzymał Pieńczewski, po nim Grochowski. Dwóch najskuteczniejszych zawodników musiało oglądać końcówkę spotkania z trybun. Po końcowej syrenie Orlik odniósł szesnastą porażkę, przegrywając 31:27.

Rywal z Legnicy uciekł Brzeżanom. Odwrotny los tego spotkania pozwolił by Orlikowi na zrównanie się w punktacji z sobotnim rywalem w tabeli ligowej. Natomiast Dziewiątka zbliżyła się do innego zespołu – Żagiew Dzierżoniów, który również walczy o utrzymanie.

EUCO-UKS Dziewiątka Legnica – SKS Orlik Brzeg 31 : 27 ( 17 : 15 )

Orlik: Andraszczak, Bednarek – Błajda 4, Krawczyk 3, Włodek 1, Brzeżański, Grochowski 6 , Marcyszyn, Pieńczewski 9, Wojcieszek 4. Kary 14 min. Karne 4/4

Dziewiątka: Wojtusik, K. Wyszogrodzki – G. Wyszogrodzki, Pasieczny 3, Podniżny 1, Król, Turalik 2, Sydor 4, Radomski 1, Kuryło 1, Grzybek , Piotrowicz, K. Wyszogrodzki, G. Wyszogrodzki , Myśluk 2, Szyba 8. Kary: 10 min. Karne: 7/5