Dobry wynik Klubu Weterana Sportu na Orawie

0

W Jabłonce odbyła się już VIII edycja corocznego Memoriału w Piłce Ręcznej Pamięci Nauczycieli Wychowania Fizycznego, w którym grodkowski KWS zajął drugie miejsce, a Lesław Wyrzykowski (KWS) został uznany najlepszym bramkarzem imprezy. Jak przystało na prawdziwych weteranów, średnia wieku grodkowskiej drużyny wyniosła w tym dniu aż 56 lat i była zdecydowanie najwyższa spośród biorących w zawodach ekip.


Turniej rozegrano w hali sportowej Zespołu Szkół w Jabłonce, a do rywalizacji zaproszono drużyny z Bochni, Grodkowa, Skawiny, Krakowa, Myślenic i słowackiego Bardejova.  Tradycyjnie, przed oficjalnym otwarciem imprezy na cmentarzu w Jabłonce złożono kwiaty i zapalono znicze na grobach zmarłych nauczycieli.

Zawody dedykowane są pamięci m.in. śp. Zdzisława Galika – który szczególnie przysłużył się dla rozwoju piłki ręcznej na Podhalu i Orawie. W latach 60. i 70. ubiegłego wieku reprezentował on barwy GKS Grodków, z Opolszczyzny przeniósł się na Orawę i podjął pracę jako nauczyciel matematyki w LO w Jabłonce. Kontynuował swoją pasję – był trenerem między innymi drużyny seniorskiej Gorców Nowy Targ i męskiej drużyny SKR Orawa Jabłonka, która występowała w rozgrywkach ligowych.

foto: KWS Grodków z pucharem i medalami

Stoją od lewej: Bronisław Urbański, Radosław Piętak, Marek Ciach, Andrzej Derzypolski, Dariusz Świerczyński, Stanisław Kłak i Bolesław Bortnik.

Na dole od lewej: Piotr Sołtys, Lesław Wyrzykowski, Marek Kwiatkowski i Grzegorz Majewski.