Przegrana Gredaru po niezwykle emocjonującym meczu z GKS Ekom Futsal Nowiny

0

Brzeska drużyna ma za sobą pełen zwrotów akcji mecz rozegrany w hali MOSiR przy ul. Oławskiej. Wynik okazał się być niekorzystny dla naszego zespołu. Finalnie spotkanie zakończyło się rezultatem 5:4 dla gości. Nasi piłkarze zostawili jednak na parkiecie pot i mnóstwo zaangażowania w grę.

Pierwsza połowa meczu rozpoczęła się od niekorzystnego dla brzeżan błędu. Piłka, po samobójczym golu znalazła się w siatce bramki Marcina Raczkowskiego, dając nowińskiej drużynie przewagę już w piątej minucie spotkania. Nerwowa atmosfera zaczęła udzielać się wszystkim piłkarzom. Grano niezwykle szybko i zdecydowanie. Zawodnik gości, Maciej Ponikowski strzelił gola w 7. minucie, śrubując wynik na 2:0. Brzeżanie odpowiedzieli jedną bramką, zdobytą w 17. minucie przez Mateusza Fabiszewskiego.

Po przerwie mecz był równie emocjonujący. Wojciech Krawców ustanowił remis 2:2, wpisując się na listę strzelców w 26. minucie spotkania. Wola walki Gredaru dała o sobie znać. Nieco później, a dokładnie w 31. minucie drużyna spod herbu trzech kotwic zaczęła prowadzić 3:2, a autorem gola był Marcin Zajączkowski.

Dobra passa i prowadzenie naszego zespołu trwała do 36. minuty meczu. Wtedy Kamil Dziubczyński podwyższył nasze prowadzenie do dośc pewnego 4:2. Niestety, w tej samej minucie Ekom odpowiedział mocno ofensywną grą. Bramkę zdobył Dawid Dorowski. Do remisu 4:4 doprowadził dwie minuty później Arkadiusz Lekki, który także w 40. minucie pokazał swoje umiejętności, dając gościom prowadzenie 5:4.

Niestety nie udało się wygrać meczu. Mimo to warto docenić postawę naszych zawodników oraz ich ambicję. Do ostatniej sekundy dawali z siebie wszystko, mimo naprawdę trudnych warunków meczowych i wielu zwrotów akcji.

Bramki: 17. Fabiszewski (Salak), 26. Krawców, 31. Zajączkowski, 36. Dziubczyński – 5. . (sam.), 7. Ponikowski, 36. Dorowski, 38. Lekki, 40. Lekki

KS Gredar Futsal Team Brzeg: Raczkowski (Sikorski) – Dykus, Ożóg, Fabiszewski, Salak, Krawców, Stadnik, Michalak, Zajączkowski, Dziubczyński, Kędra.

UKS Ekom Futsal Nowiny: Dobrodziej (Leski) – Ponikowski, Karczewski, Lekki, Porębski, Szymonek, Markowicz, Szymonek, Dorowski