Bór za mocny. Przegrana Orlika (fotorelacja)

0

W sobotę (17 marca) Orlik przegrał na własnym parkiecie z SPR Bór Oborniki Śląskie 27:36. Była to już dziewiętnasta porażka szczypiornistów z Brzegu. Sytuacja w tabeli ligowej dla brzeżan jest nie do pozazdroszczenia, zwłaszcza, że do zakończenia sezonu pozostało jedynie pięć kolejek.

Mecz dla zawodników Orlika rozpoczął się od trafienia Grochowskiego, ale kolejne minuty pokazały, że to przyjezdni są w lepszej dyspozycji. Po siedmiu minutach było już 1:4 dla zespołu z Obornik Śl. Gospodarze zaczęli odrabiać straty od dwudziestej minuty meczu. Za sprawą bramek Wołka i Stopki przewaga SPR Boru stopniała do jednego punktu. Niestety, w końcówce pierwszej połowy znów lepsi okazali się goście, którzy pierwszą część spotkania zakończyli wynikiem 14:17.

Kibice w hali sportowej przy ul. Oławskiej liczyli na lepszą grę Orlika po zmianie stron, jednak to zespół z Dolnego Śląska wykazał się większą skutecznością w ataku i obronie. Zawodnicy z Obornik Śląskich skrupulatnie wykorzystywali błędy rywala i powiększali swoją przewagę.

Najtrudniejsza okazała się końcówka spotkania. Gospodarze nie potrafili przez sześć minut zdobyć więcej niż jedną bramkę,  Brzeżański przestrzelił karnego, a Włodek z gradacji kar otrzymał czerwoną kartkę.  Mecz zakończył się wynikiem 27:36.

Brzeżanie nie mogą pozwolić sobie na porażki w kolejnych rozgrywkach, bowiem Orlik nadal traci do przedostatniego zespołu w tabeli sześć punktów. Następne spotkanie ligowe szczypiorniści z Brzegu rozegrają w Świebodzinie z miejscowym „Zewem”.

SKS Orlik Brzeg – SPR Bór Oborniki Śląskie 27 : 36 ( 14 : 17 )

Orlik: Andraszczak – Bednarek, Galar, Błajda 6, Stopka 6 Krawczyk 2, Włodek 4, Brzeżański 1, Grochowski 1, Marcyszyn 1, Pieńczewski 5. Trener: Paweł Pietraszek. Karty: 10. min. Karne: 4:2

Bór: Kurzydło, Reder -Głośniak, Giera 5, Burchacki, Sawicki 7, Chmieliński, Ramiączek 8, Błasiak 1, Szabat 9, Zagórski 2 Weisskopf 4