BALS po pierwszych finałach

0

W Brzeskiej Amatorskiej Lidze Siatkówki odbyły się pierwsze mecze finałowe, z kolei Brzeska Liga Koszykówki zakończyła sezon zasadniczy i do rozegrania pozostały już tylko mecze decydujące o ostateczniej kolejności.

BLK

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego Allblack pokonało Cotywieszowbasketgraniu, a Grabarze wygrali z Pocztą Polską. Już wcześniej wiadomo było, że w dwumeczu finałowym zagrają Allblack (1. miejsce) i KS Pawłów (2. miejsce). Kolejne lokaty zajęły zespoły Grabarzy, Cotywieszowbasketgraniu oraz Poczta Polska i te ekipy będą ze sobą rywalizowały o miejsca 3-5.

5. Poczta Polska 8 8 372:539

Gracz kolejki: Bartosz Wańczyk (Grabarze)

Piątka kolejki: Bartosz Wańczyk (Grabarze), Paweł Kramek (Poczta Polska), Tomasz Pieszyński (Allblack), Krzysztof Pachołek (Allblack), Igor Wolf (CTWOWBG)

Najlepiej punktujący

1. Tomasz Pieszyński (Allblack) 191

2. Adam Adamczyk (Grabarze) 109

3. Bartosz Wańczyk (Grabarze) 108

Punktacja na gracza sezonu (średni eval, minimum połowa rozegranych meczów)

1. Tomasz Pieszyński (Allblack) 29,6

2. Krzysztof Pachołek (Allblack) 19,9

3. Igor Wolf (CTWOWBG) 18,8

Finały – 1. mecze (8 kwietnia – niedziela)

Cotywieszowbasketgraniu vs. Poczta Polska – 16:00 (o miejsca 3-5)

Allblack vs. KS Pawłów – 17:00 (FINAŁ)

Grabarze vs. Poczta Polska – 18:00 (o miejsca 3-5)

BALS

1 Pułk Saperów jest bardzo blisko zdobycia tytułu mistrzowskiego w VIII sezonie Brzeskiej Amatorskiej Lidze Siatkówki. Saperzy w pierwszym meczu finałowym pokonali 3:0 Amigos. W rywalizacji o trzecie miejsce jeszcze nic nie jest rozstrzygnięte, The Roosters wygrali z Herbaciarnią 2:1 i wszystko jest jeszcze możliwe.

Wygrana Saperów 3:0 wskazywałaby na łatwe zwycięstwo, ale w każdym z trzech setów skazani na „pożarcie” Amigos nawiązali walkę. W pierwszej partii faworyci od początku osiągnęli wyraźną przewagę, po czym Amigos nieco ją zniwelowali i skończyło się na 25:18. Drugi set zaczął się od prowadzenia Amigos. Było już 5:2, ale od 8:7 inicjatywę przejął Pułk i ostatecznie było 25:16. Trzeci set był najlepszy w wykonaniu Amigos. Po równym początku (do 6:6) i inicjatywie przejętej przez Saperów (do 14:9 dla nich), Amigos zaczęli odrabiać straty i najpierw wyrównali (15:15), a następnie wyszli na prowadzenie, które w pewnym momencie osiągnęło granicę 4 punktów (19:15). Od tego momentu nie zdobyli jednak już żadnego punktu i skończyło się na 25:19 i 3:0 dla Saperów.

W grach o trzecie miejsce faworytem była Herbaciarnia, ale taką samą rolę miała w półfinałowej rywalizacji z Amigos, więc sprawa zwycięstwa była otwarta. Pierwszy set to wyrównana walka, ale niemal przez cały czas na prowadzeniu była Herbaciarnia, która prowadziła już 21:17, później 23:21, a mimo to przegrała partię 28:30. W drugim secie było odwrotnie, bo to Koguty częściej były na prowadzeniu (najwyżej 16:12), a set padł łupem rywali (25:23). W tie breaku było równo do stanu 6:6, później The Roosters zdobyli 6 punktów pod rząd i ostatecznie wygrali seta 15:10 i cały mecz 2:1.