Trudna przeprawa Olimpu. Wygrana z Żagwią Dzierżoniów

0

Olimp w kolejnym meczu wyjazdowym (niedziela 25.03) odniósł cenne zwycięstwo. Była to już dziewiętnasta wygrana zespołu z Grodkowa w obecnym sezonie. Grodkowianie nadal znajdują się na pozycji lidera, lecz czy zespół utrzyma się na tym miejscu zdecydują ostatnie cztery kolejki, tuż za zespołem z Grodkowa znajduje się kolejny kandydat do awansu – zespół Forza Wrocław, ma taką samą ilość punktów, ale lepszy bilans bramkowy pozwala Olimpowi na dalsze piastowanie pozycji lidera.

Grodkowianie udali się do Dzierżoniowa, tylko i wyłącznie w jednym celu – wygranej i zdobycia kolejnych punktów. Wprawdzie jako pierwszy do bramki trafił Maciejewski z Grodkowa, to jego zespół nie miał łatwego zadania. Jako pierwsi inicjatywę wyjścia na prowadzenie podjęli gospodarze i to oni przez większą część pierwszej połowy prowadzili starając się narzucić przyjezdnym rytm gry. Dopiero w 22. minucie Olimpijczycy doprowadzili do remisu 10:10, wcześniej tracili do rywala trzy bramki. W ostatnich minutach dzięki bramce Mierzwińskiego i Prokopa z rzutu karnego, Olimp wychodzi na dwubramkowe prowadzenie, lecz kilkanaście sekund przed końcem do bramki Olimpu trafia Batko. Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 11:12.

Po zmianie stron to przyjezdni z Opolszczyzny byli górą, lecz zawodnicy Żagwi Dzierżoniów wciąż z całych sił starali się dogonić swoich rywali. Grodkowianie po kwadransie prowadzili już 15:19, wypracowana przewaga czterech bramek pozwoliła na bezpieczną grę, lecz pojedynek wciąż nie był rozstrzygnięty do końca zawodów pozostał jeszcze kwadrans. W ostatnich minutach Olimp udowodnił swoją dominację zachowując przez większość tego czasu czterobramkową przewagę, którą zawodnicy zachowali ją do ostatniego gwizdka sędziego. Mecz kończy się wynikiem 24:28.

Najlepszą skutecznością u Grodkowian popisali się Dawid Mierzwiński oraz Denis Hertel – zdobywcy kolejno pięciu i czterech bramek. Następne spotkanie Olimpu odbędzie się 7. kwietnia, po przerwie świątecznej. Grodkowianie zmierzą się wówczas na wyjeździe z zespołem Śląsk Wrocław Handball Team.

MKS Żagiew Dzierżoniów vs UKS Olimp Grodków 24:28 (11:12)

Żagiew: Madaliński – Batko 4, Błażkiewicz 5, Pancer, Starcz, Galik, Grycan, Pietrzykowski, Koźmińczuk, Paweł 2, Konieczny, Jabłoński, Matlęga, Kalinowski 4, Adamek 9,. Trener: Maciej Łazor. Kary: 8 min. Karne: 2/2

Olimp: Młoczyński, Muszak – Maciejewski 2, Koszykn 3, Hertel 4, Żubrowski 2, Chmiel 2, Prokop 3, Kolanko 3, Stępień, Kulej –1, Mierzwiński 5, Ogorzelec 1, Białożyt, Świerczyński 1, Turyniewicz1,. Trenerzy – Grzegorz Malinowski, Piotr Mieszkowski. Kary: 10 minut Karne: 3/3

Sędziowie: Rafał Jendraszak i Jacek Świdwa – Zielona Góra. Widzów: 140