0
Materiał wyborczy KWW ŁĄCZY NAS BRZEG - GRZEGORZ CHRZANOWSKI
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KWW Krzysztofa Grabowieckiego

W sobotnim spotkaniu Orlik podejmował przed własną publicznością wicelidera rozgrywek drugiej ligi – KS Forza Wrocław. Wrocławianie przyjechali do Brzegu w pełnym składzie, dla występującego z dziesięcioma zawodnikami Orlika, który ostatni ma problemy kadrowe nie wróżyło to nic dobrego.

Pierwsi zaczęli przyjezdni, którzy zbombardowali bramkę Andraszaka. Wrocławianie po pięciu minutach objęli prowadzenie 1:4. Kolejne minuty pozwoliły brzeżanom na zbliżenie się do rywali, lecz nie było to wystarczające na podjęcie wyrównanej walki. Po kwadransie przyjezdni z Wrocławia prowadzili już 6:12, kolejne akcje pozwoliły im na powiększenie przewagi, podczas gdy brzeżanie byli bezsilni. Kolejne trafienie zdobyte przez zawodników Orlika nastąpiło w 24. minucie siódmą bramkę zdobył Wołek, chwilę wcześniej karnego nie zdobył Grochowski, wynik na tablicy wynosił wówczas 7:16. Przewaga dziewięciu bramek, którą uzyskali przyjezdni utrzymała się do końca pierwszej połowy, ta zakończyła się wynikiem 10:19.

Po zmianie stron większą inicjatywę przejęli goście. Nie tracąc czasu przystąpili do ataku, który pozwolił im na trzy raz z rzędu pokonać bramkarza gospodarzy. Przewaga przyjezdnych przekroczyła już granicę dziesięciu bramek. Duża zaliczka zawodników Forzy utrzymuje się przez resztę spotkania z czasem zostaje powiększona. Po kwadransie drugiej części spotkania brzeżanie przegrywają już 17:33. Bez większych szans zawodnicy z Brzegu starają się regularnie trafiać do bramki, lecz rywale z Wrocławia robią to z większą częstotliwością. Po końcowej syrenie wynik na tablicy wskazuje wynik 25:44.

W ostatnich trzech spotkaniach zawodnicy Orlika zmierzą się z zespołami UKS GOKiS Kąty Wrocławskie, MKST Astra Nowa Sól oraz w ostatniej kolejce sezony z UKS Olimp Grodków. Ostatnim spotkaniem przed własną publicznością będą zawody z MKST Astra Nowa Sól w sobotę 21.04.

Orlik Brzeg – Forza Wrocław 25:44 (10:19)

Orlik: Andraszczak – Błajda 1, Stopka 3, Krawczyk 5, Wołek 4 Brzeżański 2, Grochowski 5, Wojcieszek 1, Marcyszyn 1, Pieńczewski 3. Kary 6. min., karne 2/0. Trener: Paweł Pietraszek

Forza: Antosik, Galle, Cichocki – Bieżyński 5, Daszczenko 2, Misurka 2, Tkaczyk 5, Karpiński 1, Mistak 2, Lewalski 5, Palica 4, Markiewicz 6, Massopust 3, Wiewiurski 2, Kuczyński 2. Kary 8. min., karne: 3/3. Trener: Marcin Palica.