Gredar wygrywa w derbach z Odrą Opole

0

W 20. kolejce w meczu wyjazdowym Gredar zmierzył się z Odrą Opole. Brzeżanie wzięli rewanż za przegraną u siebie w rundzie jesiennej. Zwycięstwo w derbach pozwoliło zespołowi z Brzegu zbliżyć się do pierwszej piątki, przed Gredarem znajduje się wspomniana Odra Opole, do której brzeżanie tracą jedynie dwa punkty.

Pierwsza połowa przebiegała spokojnie, choć nie brakowała akcji, które z powodzeniem mogły zostać zamienione na bramki. Brzeżanom we znaki dawał się znać były klubowy kolega – Paweł Boczarski, który najlepiej ze wszystkich zawodników grających w Odrze Opole zna zespół z Brzegu. Gradar starał się ze spokojem rozgrywać akcje, najbliżej zdobycia bramki byli w 13. minucie strzał oddawał Fabiszewski, potem próbował dobić Dykus, ale niecelnie. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem 0:0

Po zmianie stron pierwsi inicjatywę przejęli zawodnicy z Opola. Po pięciu minutach drugiej połowy Boczarski oddał strzał, piłka powędrowała w stronę bramki rykoszetem całkowicie zmylając Raczkowskiego. Odra wyszła na prowadzenie 1:0. W 30 minucie do remisu doprowadził Michalak, ale losy spotkania rozstrzygnęły się w kolejnych ostatnich dziesięciu minutach. Dwie minuty później bramkę na prowadzenie 1:2 zdobył Fabiszewski, zawodnik oddał jeszcze sześć minut później celny strzał na 1:3. Ostatniego słowa nie powiedział jeszcze Dziubczyński, który powiększył wynik w ostatniej minucie na 4:1.

FK Odra Opole – Gredar Futsal Team Brzeg 1-4 (0-0)

Boczarski 25′ – Fabiszewski 30′ i 38′, Dziubczyński 40′.

Odra: Groszak – Boczarski, Nowosielski, Riemann, Meryk – Karnatowski, Babanskyh, Krok, Dora, Osuchowski.

Gredar: Raczkowski – Dykus, Krawców, Fabiszewski, Kędra – Michalak, Fabijaniak, Zajączkowski, Dziubczyński.