Finały wojewódzkie o pucha „Tymbarka” 2018 w Brzegu

0

Przez dwa dni (6-7.04) na stadninie miejskim w Brzegu odbywała się zacięta rywalizacja sportowa wśród dzieci w eliminacjach wojewódzkich do XVIII edycji turnieju „o Puchar Tymbarka” . Najlepsze zespoły będą rywalizowały na szczeblu centralnym w turnieju finałowym, który zostanie rozegrany na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.


W pierwszym dniu w swojej kategorii – dziewczynki U-10 wygrała UKS Unia Opole, mniej szczęścia miały zawodniczki z UKS SAP Brzeg, które musiały zadowolić się drugim miejscem, drużyna z Opola wygraną w finale zagwarantowała sobie wyjazd do Warszawy. Agata Zawada z Brzegu została wybrana najlepszą bramkarką w swojej kategorii, najlepszą zawodniczką została Zofia Jarenko (PSP9 Kędzieżyn-Koźle), królową strzelców Michalina Stasiak (UKS Unia Opole).W kategorii chłopców U-8 wygrał zespół UKP Gol Opole, natomiast w kategorii dziewczynek UKS Biała Nyska, dla zespołów w tych kategoriach wiekowych rywalizacja zakończyła się na tym etapie.

Większe emocje towarzyszył w kolejnym dniu, podczas rywalizacji między starszymi grupami. W piątek rywalizowały ze sobą grupy wiekowe dziewczynek U-12 oraz chłopców U-10 i U-12. W najmłodszej grupie U-10 awans wywalczył zespół UKS Hattrick Głuchołazy, bliska awansu była natomiast Grodkowska Akademia Sportu, która zajęła trzecie miejsce. Bramkarz z tego zespołu Arkadiusz Kłuzka został najlepszym bramkarzem w swojej kategorii wiekowej.

W Kategorii chłopców U-12 awans wywalczył zespół PSP 7 w Strzelcach Opolskich, natomiast u dziewczynek najlepsza była drużyna UKS Unia Opole. W rywalizacji chłopców U-12 brał udział zespół PSP 6 Stal Brzeg, w meczu półfinałowym przegrał 3:4 z Football Academy Opole. Zespół z Brzegu znalazł się ostatecznie na najniższym miejscu podium w swojej kategorii wiekowej wygrywając z Dziesiątką Nysa 4:0.