Wicelider zaatakował

0

Mirosław Lech, wicelider klasyfikacji mężczyzn na 500 metrów na ergometrze wioślarskim, podjął próbę ataku rekordu Michała Mazika. Nie udała mu się wprawdzie na sztuka, ale poprawił swój wynik na 1:20,4 i do lidera traci już tylko 0,6 sekundy. Do zakończenia halowego sezonu pozostały już tylko dwie okazje, ale wygląda na to że będzie bardzo ciekawie i mogą jeszcze nastąpić zmian w czołówkach klasyfikacji.


Do zakończenia halowej rywalizacji w sezonie 2017/18 pozostały 2 spotkania, podczas których można próbować swoich sił na dystansach 500 i 2000 metrów:

– 12 kwietnia (czwartek) w godzinach 17.00 – 19.00 – Stadion Miejski (ul. Sportowa – budynek biurowy)

– 22 kwietnia (niedziela) w godzinach 11.00 – 13.00 – Stadion Miejski (ul. Sportowa – sala konferencyjna) – FINAŁ I ZAKOŃCZENIE

Podczas zawodów finałowych zostaną rozegrane niezależne zawody na 500 i 2000 metrów kobiet i mężczyzn bez podziału na kategorie wiekowe i wagowe (wyniki będą jednak zaliczone do klasyfikacji poszczególnych kategorii). Zawody te odbędą się na czterech ergometrach jednocześnie z wizualizacją wyścigu na ekranie. Najlepsi otrzymają dyplomy i upominki. Dekoracja i wręczenie nagród za sezon halowy odbędą się 3 maja na Stadionie Miejskim podczas zawodów Bregathlon – Brzeski Wielobój Sportowy (jazda rowerem, bieg i ergowiosła). Tego dnia również odbędą się pierwsze próby bicia rekordów na ergowiosłach w sezonie letnim.

ERGOWIOSŁA – HALOWY REKORD BRZEGU 2017/18 – 500 METRÓW

Kobiety – juniorki (do 18 lat, rok urodzenia 2000 i później)

1. Gabriela Żuk – Brzeg – PSP 1 – 01:52,3

2. Maria Milczarek – Brzeg – II LO – 01:53,1

3. Agnieszka Onisk – Brzeg – PSP 6 – 01:54,1

4. Sandra Piekoszewska – Brzeg – PSP 1 – 01:54,6

5. Karolina Pustelnik – Brzeg – ZSE – 01:54,8

6. Zuzanna Macierzyńska – Brzeg – PSP 5 – 01:55,4

7. Weronika Panasińska – Brzeg – II LO – 01:56,5

8. Zuzanna Rosińska – Brzeg – PSP 5 – 01:57,3

9. Patrycja Boszkiewicz – Brzeg – PSP 5 – 01:58,3

10. Katarzyna Jarosławska – Brzeg – ZSZ nr 1 – 01:58,3

11. Zuzanna Parnicka – Brzeg – PSP 5 – 01:58,3

12. Natalia Mściwujewska – Brzeg – ZSE – 01:59,0

13. Anna Ryba – Brzeg – ZSZ nr 1 – 01:59,4

14. Milena Foryś – Brzeg – PSP 8 – 02:00,0

15. Aleksandra Haras – Brzeg – PSP 1 – 02:01,3

16. Natalia Nicpoń – Brzeg – ZSZ nr 1 – 02:01,9

17. Julia Iwanicka – Brzeg – ZSZ nr 1 – 02:03,1

18. Katarzyna Kosztowniak – Brzeg – PSP 5 – 02:03,2

19. Weronika Woźniak – Brzeg – ZSE – 02:03,3

20. Roksana Frączyk – Brzeg – ZSZ nr 1 – 02:03,8

21. Wiktoria Kot – Brzeg – II LO – 02:05,0

22. Agnieszka Socha – Brzeg – PSP 5 – 02:05,3

23. Dominika Fluder – Brzeg – ZSZ nr 1 – 02:05,8

24. Karolina Kuczyńska – Brzeg – PSP 5 – 02:08,0

25 Monika Zawistowska – Brzeg – PSP 1 – 02:08,1

Kobiety – juniorki (do 18 lat, rok urodzenia 2000 i później), waga lekka (do 61,5 kg)

1. Katarzyna Majiczek – Brzeg – PSP 1 – 01:51,3

2. Sara Stankiewicz – Brzeg – PSP 6 – 01:52,4

3. Julia Dzieduszyńska – Brzeg – PSP 5 – 01:53,9

4. Daria Leczowicz – Brzeg – PSP 6 – 01:54,0

5. Aleksandra Ożóg – Brzeg – PSP 6 – 01:55,1

6. Julia Karlikowska – Brzeg – PSP 8 – 01:56,4

7. Agnieszka Włodarczyk – Brzeg – II LO – 01:56,8

8. Martyna Waligóra – Brzeg – PSP 1 – 01:57,5

9. Zuzanna Duraj – Brzeg – PSP 1 – 01:57,7

10. Julia Krężel – Brzeg – PSP 8 – 01:57,8

11. Marta Pyzowska – Brzeg – PSP 5 – 01:59,2

12. Patrycja Bednarz – Brzeg – PSP 1 – 02:00,6

. Kamila Załęska – Brzeg – PSP 5 – 02:00,6

14. Wiktoria Waszak – Brzeg – II LO – 02:01,0

15. Zofia Przystajko – Brzeg – PSP 8 – 02:01,2

16. Katarzyna Ożóg – Brzeg – PSP 6 – 02:02,1

17. Julia Rybacka – Brzeg – PSP 6 – 02:03,4

18. Sara Raczkowska – Brzeg – II LO – 02:03,5

19. Paulina Kowalik – Brzeg – PSP 6 – 02:04,3

20. Emilia Duszeńko – Brzeg – PSP 1 – 02:04,8

21. Lidia Błońska – Brzeg – PSP 6 – 02:05,0

22. Julia Krewsun – Brzeg – PSP 6 – 02:05,2

. Justyna Śliwińska – Brzeg – PSP 5 – 02:05,2

24. Weronika Florków – Brzeg – PSP 6 – 02:05,3

. Hanna Klamka – Brzeg – PSP 5 – 02:05,3

26. Natalia Ukleja – Brzeg – PSP 8 – 02:05,7

27. Klaudia Kogut – Brzeg – II LO – 02:06,1

28. Małgorzata Jankowska – Brzeg – PSP 5 – 02:06,3

. Marlena Regner – Brzeg – PSP 8 – 02:06,3

30. Kamila Wyrembak – Brzeg – PSP 8 – 02:06,5

31. Sabina Regner – Brzeg – PSP 6 – 02:06,6

32. Katarzyna Podkowa – Brzeg – PSP 3 – 02:07,7

33. Karolina Gruszczyńska – Brzeg – ZSE – 02:07,9

34. Wiktoria Kozłowsk – Brzeg – PSP 5 – 02:08,7

35. Natalia Marcinkowska – Brzeg – ZSZ nr 1 – 02:08,9

36. Klaudia Drozd – Brzeg – PSP 5 – 02:09,5

37. Martyna Badurowicz – Brzeg – ZSE – 02:11,0

38. Kamila Baczyńska – Brzeg – ZSE – 02:11,9

39. Oliwia Czerwińska – Brzeg – ZSZ nr 1 – 02:12,5

40. Paulina Adamowicz – Brzeg – 02:13,1

41. Aleksandra Dziedzic – Brzeg – PSP 6 – 02:13,2

42. Barbara Tokarska – Brzeg – PSP 8 – 02:14,4

43. Karolina Hołomejko – Brzeg – PSP 5 – 02:15,1

44. Patrycja Komar – Brzeg – ZSE – 02:16,5

45. Małgorzata Parnicka – Brzeg – PSP 3 – 02:18,9

46. Natalia Meketiuk – Brzeg – PSP 3 – 02:23,7

47. Jagoda Kulik – Brzeg – PSP 8 – 02:25,9

48. Hanna Zając – Wrocław – 2:40,3

49. Inka Głogowska – Brzeg – 02:59,8

50. Angelika Pieszyńska – Brzeg  – 03:11,8

51. Maja Mazepa – Brzeg  – 03:38,5

52. Zofia Lech – Brzeg – 03:44,7

Kobiety – seniorki (od 19 do 35 lat, rok urodzenia 1983-1999)

1. Monika Lech – Brzeg – 01:51,0

2. Anna Bilska – Brzeg – ZSE – 02:05,2

3. Beata Kowalczyk – Brzeg – ZSZ nr 1 – 02:10,0

Kobiety – seniorki (od 19 do 35 lat, rok urodzenia 1983-1999), waga lekka (do 61,5 kg)

1. Małgorzata Ciejka – Brzeg – ZSZ nr 1 – 02:02,0

2. Paulina Szychowska – Brzeg – ZSE – 02:05,1

Kobiety – masters (powyżej 35 lat, rok urodzenia 1982 i wcześniej)

(wynik skorygowany wg tabeli poprawek czasowych dla odpowiedniego wieku)

1. Edyta Strzelczyk – Brzeg – 1:58,1 (wynik bez poprawki 2:02,7)

2. Beata Sieńko – Brzeg – 1:58,3 (2:04,1)

3. Małgorzata Tesarowicz – Brzeg – 2:07,3 (2:10,6)

Kobiety – masters (powyżej 35 lat, rok urodzenia 1982 i wcześniej), waga lekka (do 61,5 kg)

(wynik skorygowany wg tabeli poprawek czasowych dla odpowiedniego wieku)

1. Ewa Zajączkowska – Brzeg – 1:59,6 (wynik bez poprawki 2:11,9)

Mężczyźni – juniorzy (do 18 lat, rok urodzenia 2000 i później)

1. Jakub Kowalski – Brzeg – PSP 1 – 01:27,5

2. Michał Białajczuk – Brzeg – PSP 8 – 01:29,6

3. Zbignew Kuziemski – Brzeg – ZSZ nr 1 – 01:29,7

4. Marcin Sidorowicz – Brzeg – ZSZ nr 1 – 01:32,1

5. Szymon Radka – Brzeg – II LO – 01:34,0

6. Dawid Fatla – Brzeg – II LO – 01:36,0

7. Maciej Drzewiecki – Brzeg – ZSZ nr 1 – 01:37,5

8. Michał Musiał – Brzeg – PSP 6 – 01:37,8

9. Jakub Krawczyk – Brzeg – PSP 5 – 01:38,2

10. Wiktor Kaśka – Brzeg – ZSE – 01:39,5

11. Gracjan Bednarz – Brzeg – PSP 5 – 01:42,6

12. Wojciech Grygiel – Brzeg – PSP 8 – 01:45,2

13. Przemysław Wanowski – Brzeg – PSP 6 – 01:45,4

14. Krzysztof Rzeszut – Brzeg – PSP 6 – 01:46,2

15. Krzysztof Kowalczyk – Brzeg – PSP 1 – 01:47,5

16. Marcel Majecki – Brzeg – PSP 8 – 01:49,6

17. Tomasz Urban – Brzeg – PSP 8 – 01:58,8

18. Dawid Piotrowski – Brzeg – PSP 3 – 02:35,8

Mężczyźni – juniorzy (do 18 lat, rok urodzenia 2000 i później), waga lekka (do 75 kg)

1. Szymon Wyrwas – Brzeg – PSP 5 – 1:36,7

2. Mateusz Turczynowski – Brzeg – ZSZ nr 1 – 01:38,3

3. Mateusz Tysier – Brzeg – PSP 8 – 1:38,4

4. Wojciech Tysier – Brzeg – PSP 5 – 1:40,6

5. Mateusz Sierpiński – Brzeg – PSP 1 – 1:40,9

6. Jakub Michalak – Brzeg – PSP 1 – 1:41,5

7. Szymon Sobczak – Brzeg – PSP 1 – 1:41,7

8. Piotr Śliwa – Brzeg – PSP 6 – 1:42,2

9. Oskar Solecki – Brzeg – PSP 6 – 1:43,9

10. Jakub Sołodowczuk – Brzeg – PSP 1 – 1:44,6

11. Jakub Kałamuniak – Brzeg – PSP 5 – 1:44,8

12. Bartosz Pszczolarski – Brzeg – PSP 8 – 1:44,9

13. Igor Puchelak – Brzeg – II LO – 01:45,0

14. Michał Kruczek – Brzeg – ZSZ nr 1 – 01:45,1

15. Mateusz Dworzycki – Brzeg – II LO – 01:45,3

16. Łukasz Kośny – Brzeg – PSP 5 – 1:45,9

17. Krystian Skarżyński – Brzeg – PSP 6 – 1:46,8

18. Rafał Wierzbicki – Brzeg – PSP 5 – 1:46,9

19. Jakub Jęczalek – Brzeg – PSP 1 – 1:47,0

20. Piotr Dacyszyn – Brzeg – II LO – 01:47,8

21. Patryk Sacha – Brzeg – PSP 6 – 1:47,9

22. Wiktor Podstawka – Brzeg – PSP 8 – 1:48,4

. Oliwier Szczęsny – Brzeg – PSP 8 –  1:48,4

24. Igor Toporowski – Brzeg – PSP 5 – 1:49,0

25. Łukasz Nowak – Brzeg – PSP 3 – 1:49,2

. Filip Sykała – Brzeg – PSP 5 – 1:49,2

27. Stanisław Popłoński – Brzeg – PSP 3 – 1:49,8

28. Maciej Słodki – Brzeg – PSP 3 – 1:49,8

29. Nikodem Jacheć – Brzeg – PSP 6 – 01:50,1

30. Patryk Kowalczuk – Brzeg – PSP 8 – 01:50,7

31. Michał Poświstak – Brzeg – PSP 3 – 01:50,9

32. Damian Florków – Brzeg – PSP 3 – 01:51,0

33. Tomasz Szczepański – Brzeg – PSP 1 – 01:51,1

34. Szymon Kroczak – Brzeg – PSP 5 – 01:51,5

35. Konrad Dobrowolski – Brzeg – PSP 6 – 01:52,6

36. Natan Brudziński – Brzeg – PSP 1 – 01:53,0

37. Mateusz Medyk – Brzeg – PSP 5 – 01:54,3

38. Damian Michalak – Brzeg – PSP 1 – 01:54,6

39. Jakub Bider – Brzeg – PSP 1 – 01:55,0

. Jakub Frontczak – Brzeg – PSP 8 – 01:55,0

41. Mariusz Łysiuk – Brzeg – PSP 6 – 01:55,2

42. Filip Szpulak – Brzeg – PSP 6 – 01:55,4

43. Jakub Pytlakowski – Brzeg – PSP 1 – 01:56,4

44. Igor Głogowski – Brzeg – 01:56,8

45. Robert Babijczuk – Brzeg – PSP 6 – 01:57,8

46. Mateusz Zalewski – Brzeg – PSP 1 – 02:04,0

47. Jakub Dobrowolski – Brzeg – PSP 6 – 02:04,7

48. Oliwer Skrzypnik – Brzeg – PSP 8 – 02:05,3

49. Piotr Sikora – Brzeg – PSP 8 – 02:09,2

50. Paweł Tomaszewski – Brzeg – PSP 5 – 02:13,0

51. Przemysław Dzieduszyński – Brzeg – 02:18,2

52. Sławomir Klimkow – Brzeg – PSP 5 – 02:19,2

53. Szymon Widziak – Brzeg – 02:21,6

54. Adrian Sacha – Brzeg – PSP nr 6 – 02:26,2

55. Dawid Gawlas – Brzeg – PSP 5 – 02:34,8

Mężczyźni – seniorzy (od 19 do 35 lat, rok urodzenia 1983-1999)

1. Michał Mazik – Brzeg 1:19,8

2. Mirosław Lech – Brzeg – 1:20,4

3. Krzysztof Dąbrowski – Brzeg – 1:28,0

4. Henryk Domiński – Brzeg – 1:28,4

5. Marcin Bieniaszewski – Brzeg – 1:29,2

6. Dariusz Mrowiec – Brzeg – 1:30,8

7. Maciej Kużdżał – Brzeg – 1:30,9

8. Igor Grabowski – Brzeg – 1:31,1

9. Paweł Górski – Brzeg – ZSE – 01:31,7

10. Dariusz Bronowski – Brzeg – 1:33,2

. Wojciech Raburski – Brzeg – 1:33,2

12. Ruben Bielecki – Brzeg – ZSZ nr 1 – 01:33,4

13. Szymon Korczyński – Brzeg – ZSZ nr 1 – 01:34,0

14. Damian Winiarz – Brzeg – ZSE – 01:37,7

15. Kamil Florków – Brzeg – 1:39,0

16. Dominik Antonowicz – Brzeg – II LO – 01:39,6

17. Maciej Głowacki – Brzeg – 1:39,8

18. Kamil Duliniec – Brzeg – 1:41,8

19. Paweł Kaczmarek – Brzeg – 1:42,0

20. Adrian Mazepa – Brzeg – 1:43,1

21. Michał Binek – Brzeg – 1:43,8

22. Piotr Sendra – Brzeg – 1:45,0

23. Mateusz Wolański – Pawłów – 1:45,1

. Grzegorz Łyczkowski – Brzeg – 1:45,1

25. Kacper Szelkiewicz – Brzeg – 1:46,9

26. Mateusz Zalewski – Brzeg – 1:48,7

27. Andrzej Kimel – Brzeg – 1:49,5

Mężczyźni – seniorzy (od 19 do 35 lat, rok urodzenia 1983-1999), waga lekka (do 75 kg)

1. Patryk  Buczma – Brzeg – II LO – 01:37,1

2. Jakub Widziak – Brzeg – 01:40,7

3. Witold  Nowak – Brzeg – II LO – 01:45,4

Mężczyźni – masters (powyżej 35 lat, rok urodzenia 1982 i wcześniej)

(wynik skorygowany wg tabeli poprawek czasowych dla odpowiedniego wieku)

1. Wojciech Dzieduszyński – Brzeg – 1:29,4 (wynik bez poprawki 1:34,0)

2. Marek Głogowski – Brzeg – 1:30,3 (1:35,4)

3. Henryk Wójcik – Brzeg – 1:30,7 (1:36,3)

4. Ryszard Dzwonek – Brzeg – 1:31,9 (1:34,4)

5. Paweł Kozłowski – Brzeg – 1:33,0 (1:34,3)

6. Janusz Donigiewicz – Brzeg – 1:34,1 (1:51,6)

7. Tomasz Pieszyński – Brzeg – 1:35,1 (1:36,9)

8. Tomasz Zając – Wrocław – 1:38,0 (1:42,1)

9. Marcin Samul – Brzeg –  1:38,9 (1:39,9)

10. Sławomir Derlatka – Brzeg – 1:40,2 (1:45,8)

11. Marcin Dorociak – Brzeg – 1:40,9 (1:43,1)

12. Zbigniew Guzak – Brzeg – 1:41,7 (1:51,0)

13. Tomasz Wołoszczuk – Brzeg – 1:42,2 (1:43,8)

14. Andrzej Pyżalski – Brzeg – 1:43,2 (1:45,4)

15. Jacek Zajączkowski – Brzeg – 1:43,3 (1:54,8)

16. Maciej Pszczolarski – Brzeg – 1:44,7 (1:47,2)

17. Jarosław Hołomejko – Brzeg – 1:47,5 (1:50,0)

18. Mariusz Wójcik – Brzeg – 1:47,6 (1:55,0)

19. Henryk Knera – Brzeg – 1:48,3 (1:59,0)

20. Jasiek Pikor – Brzeg – 2:01,4 (2:07,6)

Mężczyźni – masters (powyżej 35 lat, rok urodzenia 1982 i wcześniej), waga lekka (do 75 kg)

(wynik skorygowany wg tabeli poprawek czasowych dla odpowiedniego wieku)

1. Krzysztof Domiński – Brzeg – 1:32,4 (wynik bez poprawki 1:33,4)

2. Piotr Serwadczak – Brzeg – 1:38,6 (1:43,2)

3. Aleksander Sadowiński – Brzeg – 1:46,3 (1:57,8)

4. Jarosław Staśkiewicz – Brzeg – 1:58,3 (2:02,0)

ERGOWIOSŁA – HALOWY REKORD BRZEGU 2017/18 – 2000 METRÓW

Kobiety – seniorki (od 19 do 35 lat, rok urodzenia 1983-1999), waga lekka (do 61,5 kg)

1. Urszula Kużdżał – Brzeg – 8:38,7

Mężczyźni – seniorzy (od 19 do 35 lat, rok urodzenia 1983-1999)

1. Michał Mazik – Brzeg – 6:24,7

2. Mirosław Lech – Brzeg – 6:43,7

3. Henryk Domiński – Brzeg – 7:04,8

4. Maciej Kużdżał – Brzeg – 7:15,3

5. Krzysztof Dąbrowski – Brzeg – 7:30,1

6. Marcin Bieniszewski – Brzeg – 7:43,8

Mężczyźni – masters (powyżej 35 lat, rok urodzenia 1982 i wcześniej)

(wynik skorygowany wg tabeli poprawek czasowych dla odpowiedniego wieku)

1. Marek Głogowski – Brzeg – 6:49,0 (wynik bez poprawki 7:09,4)

2. Wojciech Dzieduszyński – Brzeg – 7:18,6 (7:37,0)

3. Henryk Wójcik – Brzeg – 7:34,3 (7:56,8)

4. Ryszard Dzwonek – Brzeg – 7:44,1 (7:54,1)

5. Krzysztof Kulwicki – Brzeg – 7:50,7 (8:30,7)

Mężczyźni – masters (powyżej 35 lat, rok urodzenia 1982 i wcześniej), waga lekka (do 75 kg)

(wynik skorygowany wg tabeli poprawek czasowych dla odpowiedniego wieku)

1. Krzysztof Domiński – Brzeg – 7:26,0 (wynik bez poprawki 7:30,0)

2. Piotr Serwadczak – Brzeg – 7:32,9 (7:51,3)