Zakończył się cykl Ergowiosła – Halowy Rekord Brzegu 2017/18. W zawodach finałowych panie i panowie rywalizowali na dystansach 500 i 2000 metrów bez podziału na kategorie wiekowe i wagowe, ich wyniki zostały również zaliczone do rywalizacji z całego sezonu. Wśród pań zwyciężyły Daria Leczowicz na 500 metrów i jedyna zawodniczka, która spróbowała swoich sił na 2000 metrów – Julia Dzieduszyńska. Wśród panów na obu dystansach najszybszy był Mirosław Lech.
Do klasyfikacji całego sezonu halowego włączono wyniki prób podjętych w tygodniu poprzedzającym finał oraz tych finałowych i zaszło kilka zmian w klasyfikacjach. W kategoriach kobiet, na 500 metrów juniorek (waga lekka) na 2. miejsce wskoczyła Daria Leczowicz, a na 500 metrów mastersek na 3. miejscu znalazła się Kamila Brymerska. Pierwsza odważna juniorka (w wadze lekkiej) na 2000 metrów – Julia Dzieduszyńska, zapewniła sobie natomiast triumf w swojej kategorii.
W kategoriach panów na 500 metrów wśród seniorów (waga lekka) na 3. miejscu znalazł się Artur Cisiński. Pozostałe zmiany następowały na dystansie 2000 metrów. W kategorii masters na 3. miejsce awansował Ryszard Dzwonek, w tej samej kategorii w wadze lekkiej na 3. miejscu znalazł się Aleksander Sadowiński. Z kolei pierwsi juniorzy (waga lekka), którzy spróbowali swoich sił na tym dystansie, od razu zapewnili sobie miejsca na podium. Wygrał Oskar Solecki przed Przemysławem Dzieduszyńskim.
W całym cyklu wzięło udział 88 kobiet i 130 mężczyzn, co daje imponującą liczbę 218 osób.
Dekoracja najlepszych zawodników zarówno zawodów finałowych, jak i całego cyklu odbędzie się 3 maja (czwartek) na Stadionie Miejskim, na zakończenie zawodów Bregathlon – Brzeski Wielobój Sportowy. Zapraszamy wszystkich, którzy zajęli czołowe trzy miejsca oraz wszystkich innych, którzy chcą wystartować w Bregathlonie. Jedną z konkurencji wieloboju będą ergowiosła, które jednocześnie będą pierwszą okazją do bicia rekordów na 500 metrów w sezonie letnim.
WYNIKI ZAWODÓW FINAŁOWYCH ERGOWIOSŁA – HALOWY REKORD BRZEGU
Kobiety – 500 metrów
1. Daria Leczowicz – Brzeg – 1:52,0
2. Julia Dzieduszyńska – Brzeg – 1:57,4
3. Kamila Brymerska – Brzeg – 2:04,8
Mężczyźni – 500 metrów
1. Mirosław Lech – Brzeg – 1:24,7
2. Krzysztof Dąbrowski – Brzeg – 1:32,2
3. Wojciech Dzieduszyński – Brzeg – 1:36,6
4. Artur Cisiński – Skarbimierz – 1:41,5
5. Jasiek Pikor – Brzeg – 1:41,6
6. Oskar Solecki – Brzeg – 1:42,4
7. Jarosław Staśkiewicz – Brzeg – 1:49,5
8. Aleksander Sadowiński – Brzeg – 1:51,2
9. Przemysław Dzieduszyński – Brzeg – 2:17,5
Kobiety – 2000 metrów
1. Julia Dzieduszyńska – Brzeg – 9:02,7
Mężczyźni – 2000 metrów
1. Mirosław Lech – Brzeg – 6:48,0
2. Maciej Kużdżał – Brzeg – 7:11,3
3. Wojciech Dzieduszyński – Brzeg – 7:38,3
4. Oskar Solecki – Brzeg – 8:33,4
5. Jarosław Staśkiewicz – Brzeg – 8:38,7
6. Aleksander Sadowiński – Brzeg – 8:42,9
7. Przemysław Dzieduszyński – Brzeg – 10:51,7
KOŃCOWE WYNIKI CYKLU ERGOWIOSŁA – HALOWY REKORD BRZEGU 2017/18
ERGOWIOSŁA – HALOWY REKORD BRZEGU 2017/18 – 500 METRÓW
Kobiety – juniorki (do 18 lat, rok urodzenia 2000 i później)
1. Gabriela Żuk – Brzeg – PSP 1 – 01:52,3
2. Maria Milczarek – Brzeg – II LO – 01:53,1
3. Agnieszka Onisk – Brzeg – PSP 6 – 01:54,1
4. Sandra Piekoszewska – Brzeg – PSP 1 – 01:54,6
5. Karolina Pustelnik – Brzeg – ZSE – 01:54,8
6. Zuzanna Macierzyńska – Brzeg – PSP 5 – 01:55,4
7. Weronika Panasińska – Brzeg – II LO – 01:56,5
8. Zuzanna Rosińska – Brzeg – PSP 5 – 01:57,3
9. Patrycja Boszkiewicz – Brzeg – PSP 5 – 01:58,3
10. Katarzyna Jarosławska – Brzeg – ZSZ nr 1 – 01:58,3
11. Zuzanna Parnicka – Brzeg – PSP 5 – 01:58,3
12. Natalia Mściwujewska – Brzeg – ZSE – 01:59,0
13. Anna Ryba – Brzeg – ZSZ nr 1 – 01:59,4
14. Milena Foryś – Brzeg – PSP 8 – 02:00,0
15. Aleksandra Haras – Brzeg – PSP 1 – 02:01,3
16. Natalia Nicpoń – Brzeg – ZSZ nr 1 – 02:01,9
17. Julia Iwanicka – Brzeg – ZSZ nr 1 – 02:03,1
18. Katarzyna Kosztowniak – Brzeg – PSP 5 – 02:03,2
19. Weronika Woźniak – Brzeg – ZSE – 02:03,3
20. Roksana Frączyk – Brzeg – ZSZ nr 1 – 02:03,8
21. Wiktoria Kot – Brzeg – II LO – 02:05,0
22. Agnieszka Socha – Brzeg – PSP 5 – 02:05,3
23. Dominika Fluder – Brzeg – ZSZ nr 1 – 02:05,8
24. Karolina Kuczyńska – Brzeg – PSP 5 – 02:08,0
25 Monika Zawistowska – Brzeg – PSP 1 – 02:08,1
Kobiety – juniorki (do 18 lat, rok urodzenia 2000 i później), waga lekka (do 61,5 kg)
1. Katarzyna Majiczek – Brzeg – PSP 1 – 01:51,3
2. Daria Leczowicz – Brzeg – PSP 6 – 01:52,0
3. Sara Stankiewicz – Brzeg – PSP 6 – 01:52,4
4. Julia Dzieduszyńska – Brzeg – PSP 5 – 01:53,9
5. Aleksandra Ożóg – Brzeg – PSP 6 – 01:55,1
6. Julia Karlikowska – Brzeg – PSP 8 – 01:56,4
7. Agnieszka Włodarczyk – Brzeg – II LO – 01:56,8
8. Martyna Waligóra – Brzeg – PSP 1 – 01:57,5
9. Zuzanna Duraj – Brzeg – PSP 1 – 01:57,7
10. Julia Krężel – Brzeg – PSP 8 – 01:57,8
11. Marta Pyzowska – Brzeg – PSP 5 – 01:59,2
12. Patrycja Bednarz – Brzeg – PSP 1 – 02:00,6
. Kamila Załęska – Brzeg – PSP 5 – 02:00,6
14. Wiktoria Waszak – Brzeg – II LO – 02:01,0
15. Zofia Przystajko – Brzeg – PSP 8 – 02:01,2
16. Katarzyna Ożóg – Brzeg – PSP 6 – 02:02,1
17. Julia Rybacka – Brzeg – PSP 6 – 02:03,4
18. Sara Raczkowska – Brzeg – II LO – 02:03,5
19. Paulina Kowalik – Brzeg – PSP 6 – 02:04,3
20. Emilia Duszeńko – Brzeg – PSP 1 – 02:04,8
21. Lidia Błońska – Brzeg – PSP 6 – 02:05,0
22. Julia Krewsun – Brzeg – PSP 6 – 02:05,2
. Justyna Śliwińska – Brzeg – PSP 5 – 02:05,2
24. Weronika Florków – Brzeg – PSP 6 – 02:05,3
. Hanna Klamka – Brzeg – PSP 5 – 02:05,3
26. Natalia Ukleja – Brzeg – PSP 8 – 02:05,7
27. Klaudia Kogut – Brzeg – II LO – 02:06,1
28. Małgorzata Jankowska – Brzeg – PSP 5 – 02:06,3
. Marlena Regner – Brzeg – PSP 8 – 02:06,3
30. Kamila Wyrembak – Brzeg – PSP 8 – 02:06,5
31. Sabina Regner – Brzeg – PSP 6 – 02:06,6
32. Katarzyna Podkowa – Brzeg – PSP 3 – 02:07,7
33. Karolina Gruszczyńska – Brzeg – ZSE – 02:07,9
34. Wiktoria Kozłowsk – Brzeg – PSP 5 – 02:08,7
35. Natalia Marcinkowska – Brzeg – ZSZ nr 1 – 02:08,9
36. Klaudia Drozd – Brzeg – PSP 5 – 02:09,5
37. Martyna Badurowicz – Brzeg – ZSE – 02:11,0
38. Kamila Baczyńska – Brzeg – ZSE – 02:11,9
39. Oliwia Czerwińska – Brzeg – ZSZ nr 1 – 02:12,5
40. Paulina Adamowicz – Brzeg – 02:13,1
41. Aleksandra Dziedzic – Brzeg – PSP 6 – 02:13,2
42. Barbara Tokarska – Brzeg – PSP 8 – 02:14,4
43. Karolina Hołomejko – Brzeg – PSP 5 – 02:15,1
44. Patrycja Komar – Brzeg – ZSE – 02:16,5
45. Małgorzata Parnicka – Brzeg – PSP 3 – 02:18,9
46. Natalia Meketiuk – Brzeg – PSP 3 – 02:23,7
47. Jagoda Kulik – Brzeg – PSP 8 – 02:25,9
48. Hanna Zając – Wrocław – 2:40,3
49. Inka Głogowska – Brzeg – 02:59,8
50. Angelika Pieszyńska – Brzeg – 03:11,8
51. Maja Mazepa – Brzeg – 03:38,5
52. Zofia Lech – Brzeg – 03:44,7
Kobiety – seniorki (od 19 do 35 lat, rok urodzenia 1983-1999)
1. Monika Lech – Brzeg – 01:51,0
2. Anna Bilska – Brzeg – ZSE – 02:05,2
3. Beata Kowalczyk – Brzeg – ZSZ nr 1 – 02:10,0
Kobiety – seniorki (od 19 do 35 lat, rok urodzenia 1983-1999), waga lekka (do 61,5 kg)
1. Małgorzata Ciejka – Brzeg – ZSZ nr 1 – 02:02,0
2. Paulina Szychowska – Brzeg – ZSE – 02:05,1
Kobiety – masters (powyżej 35 lat, rok urodzenia 1982 i wcześniej)
(wynik skorygowany wg tabeli poprawek czasowych dla odpowiedniego wieku)
1. Edyta Strzelczyk – Brzeg – 1:58,1 (wynik bez poprawki 2:02,7)
2. Beata Sieńko – Brzeg – 1:58,3 (2:04,1)
3. Kamila Brymerska – Brzeg – 2:03,0 (2:04,8)
3. Małgorzata Tesarowicz – Brzeg – 2:07,3 (2:10,6)
Kobiety – masters (powyżej 35 lat, rok urodzenia 1982 i wcześniej), waga lekka (do 61,5 kg)
(wynik skorygowany wg tabeli poprawek czasowych dla odpowiedniego wieku)
1. Ewa Zajączkowska – Brzeg – 1:59,6 (wynik bez poprawki 2:11,9)
Mężczyźni – juniorzy (do 18 lat, rok urodzenia 2000 i później)
1. Jakub Kowalski – Brzeg – PSP 1 – 01:27,5
2. Michał Białajczuk – Brzeg – PSP 8 – 01:29,6
3. Zbignew Kuziemski – Brzeg – ZSZ nr 1 – 01:29,7
4. Marcin Sidorowicz – Brzeg – ZSZ nr 1 – 01:32,1
5. Szymon Radka – Brzeg – II LO – 01:34,0
6. Dawid Fatla – Brzeg – II LO – 01:36,0
7. Maciej Drzewiecki – Brzeg – ZSZ nr 1 – 01:37,5
8. Michał Musiał – Brzeg – PSP 6 – 01:37,8
9. Jakub Krawczyk – Brzeg – PSP 5 – 01:38,2
10. Wiktor Kaśka – Brzeg – ZSE – 01:39,5
11. Gracjan Bednarz – Brzeg – PSP 5 – 01:42,6
12. Wojciech Grygiel – Brzeg – PSP 8 – 01:45,2
13. Przemysław Wanowski – Brzeg – PSP 6 – 01:45,4
14. Krzysztof Rzeszut – Brzeg – PSP 6 – 01:46,2
15. Krzysztof Kowalczyk – Brzeg – PSP 1 – 01:47,5
16. Marcel Majecki – Brzeg – PSP 8 – 01:49,6
17. Tomasz Urban – Brzeg – PSP 8 – 01:58,8
18. Dawid Piotrowski – Brzeg – PSP 3 – 02:35,8
Mężczyźni – juniorzy (do 18 lat, rok urodzenia 2000 i później), waga lekka (do 75 kg)
1. Szymon Wyrwas – Brzeg – PSP 5 – 1:36,7
2. Mateusz Turczynowski – Brzeg – ZSZ nr 1 – 01:38,3
3. Mateusz Tysier – Brzeg – PSP 8 – 1:38,4
4. Wojciech Tysier – Brzeg – PSP 5 – 1:40,6
5. Mateusz Sierpiński – Brzeg – PSP 1 – 1:40,9
6. Jakub Michalak – Brzeg – PSP 1 – 1:41,5
7. Szymon Sobczak – Brzeg – PSP 1 – 1:41,7
8. Piotr Śliwa – Brzeg – PSP 6 – 1:42,2
9. Oskar Solecki – Brzeg – PSP 6 – 1:42,4
10. Jakub Sołodowczuk – Brzeg – PSP 1 – 1:44,6
11. Jakub Kałamuniak – Brzeg – PSP 5 – 1:44,8
12. Bartosz Pszczolarski – Brzeg – PSP 8 – 1:44,9
13. Igor Puchelak – Brzeg – II LO – 01:45,0
14. Michał Kruczek – Brzeg – ZSZ nr 1 – 01:45,1
15. Mateusz Dworzycki – Brzeg – II LO – 01:45,3
16. Łukasz Kośny – Brzeg – PSP 5 – 1:45,9
17. Krystian Skarżyński – Brzeg – PSP 6 – 1:46,8
18. Rafał Wierzbicki – Brzeg – PSP 5 – 1:46,9
19. Jakub Jęczalek – Brzeg – PSP 1 – 1:47,0
20. Piotr Dacyszyn – Brzeg – II LO – 01:47,8
21. Patryk Sacha – Brzeg – PSP 6 – 1:47,9
22. Wiktor Podstawka – Brzeg – PSP 8 – 1:48,4
. Oliwier Szczęsny – Brzeg – PSP 8 – 1:48,4
24. Igor Toporowski – Brzeg – PSP 5 – 1:49,0
25. Łukasz Nowak – Brzeg – PSP 3 – 1:49,2
. Filip Sykała – Brzeg – PSP 5 – 1:49,2
27. Stanisław Popłoński – Brzeg – PSP 3 – 1:49,8
28. Maciej Słodki – Brzeg – PSP 3 – 1:49,8
29. Nikodem Jacheć – Brzeg – PSP 6 – 01:50,1
30. Patryk Kowalczuk – Brzeg – PSP 8 – 01:50,7
31. Michał Poświstak – Brzeg – PSP 3 – 01:50,9
32. Damian Florków – Brzeg – PSP 3 – 01:51,0
33. Tomasz Szczepański – Brzeg – PSP 1 – 01:51,1
34. Szymon Kroczak – Brzeg – PSP 5 – 01:51,5
35. Konrad Dobrowolski – Brzeg – PSP 6 – 01:52,6
36. Natan Brudziński – Brzeg – PSP 1 – 01:53,0
37. Mateusz Medyk – Brzeg – PSP 5 – 01:54,3
38. Damian Michalak – Brzeg – PSP 1 – 01:54,6
39. Jakub Bider – Brzeg – PSP 1 – 01:55,0
. Jakub Frontczak – Brzeg – PSP 8 – 01:55,0
41. Mariusz Łysiuk – Brzeg – PSP 6 – 01:55,2
42. Filip Szpulak – Brzeg – PSP 6 – 01:55,4
43. Jakub Pytlakowski – Brzeg – PSP 1 – 01:56,4
44. Igor Głogowski – Brzeg – 01:56,8
45. Robert Babijczuk – Brzeg – PSP 6 – 01:57,8
46. Mateusz Zalewski – Brzeg – PSP 1 – 02:04,0
47. Jakub Dobrowolski – Brzeg – PSP 6 – 02:04,7
48. Oliwer Skrzypnik – Brzeg – PSP 8 – 02:05,3
49. Piotr Sikora – Brzeg – PSP 8 – 02:09,2
50. Paweł Tomaszewski – Brzeg – PSP 5 – 02:13,0
51. Przemysław Dzieduszyński – Brzeg – 02:17,5
52. Sławomir Klimkow – Brzeg – PSP 5 – 02:19,2
53. Szymon Widziak – Brzeg – 02:21,6
54. Adrian Sacha – Brzeg – PSP nr 6 – 02:26,2
55. Dawid Gawlas – Brzeg – PSP 5 – 02:34,8
Mężczyźni – seniorzy (od 19 do 35 lat, rok urodzenia 1983-1999)
1. Michał Mazik – Brzeg 1:19,8
2. Mirosław Lech – Brzeg – 1:20,1
3. Krzysztof Dąbrowski – Brzeg – 1:27,3
4. Henryk Domiński – Brzeg – 1:28,4
5. Marcin Bieniaszewski – Brzeg – 1:29,2
6. Dariusz Mrowiec – Brzeg – 1:30,8
7. Maciej Kużdżał – Brzeg – 1:30,9
8. Igor Grabowski – Brzeg – 1:31,1
9. Paweł Górski – Brzeg – ZSE – 01:31,7
10. Dariusz Bronowski – Brzeg – 1:33,2
. Wojciech Raburski – Brzeg – 1:33,2
12. Ruben Bielecki – Brzeg – ZSZ nr 1 – 01:33,4
13. Szymon Korczyński – Brzeg – ZSZ nr 1 – 01:34,0
14. Damian Winiarz – Brzeg – ZSE – 01:37,7
15. Kamil Florków – Brzeg – 1:39,0
16. Dominik Antonowicz – Brzeg – II LO – 01:39,6
17. Maciej Głowacki – Brzeg – 1:39,8
18. Kamil Duliniec – Brzeg – 1:41,8
19. Paweł Kaczmarek – Brzeg – 1:42,0
20. Adrian Mazepa – Brzeg – 1:43,1
21. Michał Binek – Brzeg – 1:43,8
22. Piotr Sendra – Brzeg – 1:45,0
23. Mateusz Wolański – Pawłów – 1:45,1
. Grzegorz Łyczkowski – Brzeg – 1:45,1
25. Kacper Szelkiewicz – Brzeg – 1:46,9
26. Mateusz Zalewski – Brzeg – 1:48,7
27. Andrzej Kimel – Brzeg – 1:49,5
Mężczyźni – seniorzy (od 19 do 35 lat, rok urodzenia 1983-1999), waga lekka (do 75 kg)
1. Patryk Buczma – Brzeg – II LO – 01:37,1
2. Jakub Widziak – Brzeg – 01:40,7
3. Artur Cisiński – Skarbimierz – 1:41,5
4. Witold Nowak – Brzeg – II LO – 01:45,4
Mężczyźni – masters (powyżej 35 lat, rok urodzenia 1982 i wcześniej)
(wynik skorygowany wg tabeli poprawek czasowych dla odpowiedniego wieku)
1. Wojciech Dzieduszyński – Brzeg – 1:29,4 (wynik bez poprawki 1:34,0)
2. Marek Głogowski – Brzeg – 1:30,3 (1:35,4)
3. Henryk Wójcik – Brzeg – 1:30,7 (1:36,3)
4. Ryszard Dzwonek – Brzeg – 1:31,3 (1:33,8)
5. Paweł Kozłowski – Brzeg – 1:33,0 (1:34,3)
6. Janusz Donigiewicz – Brzeg – 1:34,1 (1:51,6)
7. Tomasz Pieszyński – Brzeg – 1:35,1 (1:36,9)
8. Jasiek Pikor – Brzeg – 1:35,4 (1:41,6)
9. Tomasz Zając – Wrocław – 1:38,0 (1:42,1)
10. Grzegorz Saganowski – Brzeg – 1:38,1 (1:40,9)
11. Marcin Samul – Brzeg – 1:38,9 (1:39,9)
12. Sławomir Derlatka – Brzeg – 1:40,2 (1:45,8)
13. Marcin Dorociak – Brzeg – 1:40,9 (1:43,1)
14. Zbigniew Guzak – Brzeg – 1:41,7 (1:51,0)
15. Tomasz Wołoszczuk – Brzeg – 1:42,2 (1:43,8)
16. Andrzej Pyżalski – Brzeg – 1:43,2 (1:45,4)
17. Jacek Zajączkowski – Brzeg – 1:43,3 (1:54,8)
18. Maciej Pszczolarski – Brzeg – 1:44,7 (1:47,2)
19. Jarosław Hołomejko – Brzeg – 1:47,5 (1:50,0)
20. Mariusz Wójcik – Brzeg – 1:47,6 (1:55,0)
21. Henryk Knera – Brzeg – 1:48,3 (1:59,0)
Mężczyźni – masters (powyżej 35 lat, rok urodzenia 1982 i wcześniej), waga lekka (do 75 kg)
(wynik skorygowany wg tabeli poprawek czasowych dla odpowiedniego wieku)
1. Krzysztof Domiński – Brzeg – 1:32,4 (wynik bez poprawki 1:33,4)
2. Piotr Serwadczak – Brzeg – 1:38,6 (1:43,2)
3. Aleksander Sadowiński – Brzeg – 1:39,7 (1:51,2)
4. Jarosław Staśkiewicz – Brzeg – 1:45,8 (1:49,5)
ERGOWIOSŁA – HALOWY REKORD BRZEGU 2017/18 – 2000 METRÓW
Kobiety – juniorki (do 18 lat, rok urodzenia 2000 i później), waga lekka (do 61,5 kg)
1. Julia Dzieduszyńska – Brzeg – 9:02,7
Kobiety – seniorki (od 19 do 35 lat, rok urodzenia 1983-1999), waga lekka (do 61,5 kg)
1. Urszula Kużdżał – Brzeg – 8:38,7
Mężczyźni – juniorzy (do 18 lat, rok urodzenia 2000 i później), waga lekka (do 75 kg)
1. Oskar Solecki – Brzeg – 8:33,4
2. Przemysław Dzieduszyński – Brzeg – 10:51,7
Mężczyźni – seniorzy (od 19 do 35 lat, rok urodzenia 1983-1999)
1. Michał Mazik – Brzeg – 6:24,7
2. Mirosław Lech – Brzeg – 6:43,7
3. Henryk Domiński – Brzeg – 7:04,8
4. Maciej Kużdżał – Brzeg – 7:11,3
5. Krzysztof Dąbrowski – Brzeg – 7:30,1
6. Marcin Bieniszewski – Brzeg – 7:43,8
Mężczyźni – masters (powyżej 35 lat, rok urodzenia 1982 i wcześniej)
(wynik skorygowany wg tabeli poprawek czasowych dla odpowiedniego wieku)
1. Marek Głogowski – Brzeg – 6:49,0 (wynik bez poprawki 7:09,4)
2. Wojciech Dzieduszyński – Brzeg – 7:18,6 (7:37,0)
3. Ryszard Dzwonek – Brzeg – 7:33,1 (7:43,1)
4. Henryk Wójcik – Brzeg – 7:34,3 (7:56,8)
5. Krzysztof Kulwicki – Brzeg – 7:43,5 (8:23,5)
Mężczyźni – masters (powyżej 35 lat, rok urodzenia 1982 i wcześniej), waga lekka (do 75 kg)
(wynik skorygowany wg tabeli poprawek czasowych dla odpowiedniego wieku)
1. Krzysztof Domiński – Brzeg – 7:26,0 (wynik bez poprawki 7:30,0)
2. Piotr Serwadczak – Brzeg – 7:32,9 (7:51,3)
3. Aleksander Sadowiński – Brzeg – 7:57,0 (8:42,9)
4. Jarosław Staśkiewicz – Brzeg – 8:24,0 (8:38,7)