Półfinał należy do dziewcząt z ,,Szóstki’’

0

Dwa turnieje Mistrzostw Miasta i Mistrzostw Powiatu Brzeskiego musiały rozegrać  dziewczęta z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Brzegu, aby uzyskać awans do półfinału wojewódzkiego w piłce nożnej.  Pierwsze zawody odbyły się 24 kwietnia . Zawodniczki z Szóstki pokonały uczennice z PSP 1 oraz PSP 5. Drugi turniej natomiast rozegrał się na boisku Orlik w Grodkowie trzy dni później czyli 28 kwietnia.  


W zawodach uczestniczyły dziewczęta z 5 szkół reprezentujących swoje gminy – PSP 6 i PSP 1 Brzeg, PSP Łosiów, PSP Jędrzejów oraz PSP Olszanka. Rozstrzygnięcie nastąpiło po rozegraniu 10 meczów, w których najlepsze okazały się uczennice gimnazjum i klasy 7 brzeskiej „Szóstki” .  Kibicujemy ambitnej drużynie i życzymy sukcesu w finale wojewódzkim.

A oto wyniki poszczególnych meczów i tabela końcowa Mistrzostw Powiatu:

PSP 6 Brzeg – PSP Jędrzejów    3:0

PSP 1 Brzeg – PSP Olszanka      0:0

PSP Łosiów –  PSP 1 Brzeg      2:0

PSP Jędrzejów – PSP Olszanka   2:1

PSP 6 Brzeg – PSP 1 Brzeg         3:0

PSP Olszanka – PSP Łosiów       0:3

PSP 1 Brzeg – PSP Jędrzejów    1:1

PSP Olszanka – PSP 6 Brzeg     0:4

PSP Łosiów – PSP 6 Brzeg        0:7

PSP Jędrzejów – PSP Łosiów    0:0

Tabela końcowa:

1.PSP 6 Brzeg

2. PSP Łosiów

3. PSP Jędrzejów

4. PSP 1 Brzeg

5. PSP Olszanka

Skład drużyny z szóstki:  Alicja Czarnecka, Maria Kłoda, Anna Stefaniszyn, Amelia Parkoła, Kinga Lorenc, Julia Guszpit, Julia Bukieda, Lena Dzięgielewska, Aleksandra Krejczy, Emilia Grzywaczewska, Natalia Lasek, Martyna Rybarczyk, Paulina Bronowicka – trener Dariusz Żak

szs